reklama

Řada Galaxy J dostane snímač otisků prstů

Řada Galaxy J dostane snímač otisků prstů
2017-04-03T07:34:05+02:00
• 3. 4. 2017

Čtečka otisků prstů byla vždy funkcí charakteristickou pro chytrá zařízení z nejvyšší třídy. V posledních letech tomu tak již není, neboť čím dál více výrobců ji nasazuje i do telefonů ze střední třídy. Jihokorejská společnost Samsung chce letos zajít ještě dál a vybaví tím celou modelovou řadu Galaxy J. Důvodů to má hned několik, avšak samotný výrobce prozatím neprozradil žádné bližší informace k připravovanému kroku.

Strmý pokles výrobní ceny čtečky zapříčinilo zahájení jednání Samsungu s dodavateli (Dreamtech, MCNEX, Patron), aby byla v květnu zahájena jejich výroba pro novou generaci modelů Galaxy J. Důvodem nebude jen rozšíření funkcí o odemknutí telefonu nebo ověření totožnosti přes čtečku, ale také chtějí podpořit mobilní platební systém Samsung Pay, který byl před nedávnem spuštěn pro uživatele v Indii.

Právě v exotické Indii jsou všechny modely Galaxy J jedny z nejprodávanějších (celosvětově více než 100 milionů kusů), takže Samsung logicky chce maximalizovat tento tah ve všech směrech. První zařízení lze očekávat někdy v druhé polovině tohoto roku. V každém případě není vůbec jasné, zda se už dočkáme u očekávaných Galaxy J3 (2017), Galaxy J5 (2017) a Galaxy J7 (2017), protože k jejich odhalení má dojít v nejbližších týdnech.

Zdroj: theinvestor.co.kr

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim