reklama

Řada Galaxy J dostane snímač otisků prstů

Řada Galaxy J dostane snímač otisků prstů
2017-04-03T07:34:05+01:00
• 3. 4. 2017

Čtečka otisků prstů byla vždy funkcí charakteristickou pro chytrá zařízení z nejvyšší třídy. V posledních letech tomu tak již není, neboť čím dál více výrobců ji nasazuje i do telefonů ze střední třídy. Jihokorejská společnost Samsung chce letos zajít ještě dál a vybaví tím celou modelovou řadu Galaxy J. Důvodů to má hned několik, avšak samotný výrobce prozatím neprozradil žádné bližší informace k připravovanému kroku.

Strmý pokles výrobní ceny čtečky zapříčinilo zahájení jednání Samsungu s dodavateli (Dreamtech, MCNEX, Patron), aby byla v květnu zahájena jejich výroba pro novou generaci modelů Galaxy J. Důvodem nebude jen rozšíření funkcí o odemknutí telefonu nebo ověření totožnosti přes čtečku, ale také chtějí podpořit mobilní platební systém Samsung Pay, který byl před nedávnem spuštěn pro uživatele v Indii.

Právě v exotické Indii jsou všechny modely Galaxy J jedny z nejprodávanějších (celosvětově více než 100 milionů kusů), takže Samsung logicky chce maximalizovat tento tah ve všech směrech. První zařízení lze očekávat někdy v druhé polovině tohoto roku. V každém případě není vůbec jasné, zda se už dočkáme u očekávaných Galaxy J3 (2017), Galaxy J5 (2017) a Galaxy J7 (2017), protože k jejich odhalení má dojít v nejbližších týdnech.

Zdroj: theinvestor.co.kr

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim