SmogAlarm v novém kabátu

SmogAlarm v novém kabátu
2017-04-14T07:39:10+02:00
• 14. 4. 2017

Zajímáte se o stav ovzduší ve vašem okolí? Pokud bydlíte v průmyslové oblasti, neměli byste tento údaj podceňovat. Chodit sportovat za špatných podmínek není zrovna zdraví prospěšné. Především Ostravsko a Praha se potýká s neustálým problémem špatného ovzduší a zvýšeným podílem prachových částic, ale nejen těch.

Proto vzniklo hnutí Čisté Nebe, jenž stojí za aplikací SmogAlarm. Aplikace sbírá hodnoty a předává je v intuitivní formě svým uživatelům, jelikož se v celé České republice nacházejí měřící stanice.

Právě vyšla nová verze aplikace s předělaným uživatelským prostředím, které je mnohem přehlednější. Součástí je také widget, který si umístíte na plochu. Je třeba dodat, že SmogAlarm je poskytován zdarma pro všechny platformy a slouží pro dobro společnosti a hlavně vašeho zdraví. Stahovat můžete pro Windows Phone, Google Play a iOS.

 

Pokud zavítáte na webové stránky autorů, dočtete se, že 7 milionů lidí zemře kvůli špatnému životnímu ovzduší na celém světě. Ze všech úmrtí na Ostravsku zemře 10 % obyvatel právě na tyto důvody. Čísla to jsou skutečně alarmující. Proto se doporučuje před vycházkou zkontrolovat, jaký je stav a přizpůsobit se. Běžně se setkáte s lidmi, kteří nosí roušky.

Aplikace SmogAlarm na úvodní obrazovce zobrazí nejbližší stanice na základě vaší aktuální polohy. Filtr lze změnit na jiné požadavky dle názvu nebo indexu ovzduší, jenž barevně indikuje stav.

 

Index kvality je definován koncentrací látek za určitou dobu a přesné informace jsou popsány v aplikaci a stránkách SmogAlarm. Případně si můžete prohlédnout mapu a celé okolí, kam jsou zaneseny jednotlivé stanice, včetně sousedního Polska.

Když se pravidelně vyskytujete ve stejných místech, je snadnější si uložit oblíbené stanice, a nebo hodit widget přímo na plochu. Oceňujeme snahu a iniciativu zlepšovat naše zdraví, takže Čistému Nebi vzdáváme poklonu a držíme palce v dalším rozvoji. Zajímáte se o stav ovzduší a využíváte k tomu určené aplikace? Napište nám do komentářů.

logo-app SmogAlarm Stanislav Ubík Zdarma ANDROID

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat