reklama

Google PAX – konec patentových válek?

Google PAX – konec patentových válek?
2017-04-10T06:59:14+02:00
• 10. 4. 2017

Učinit konec patentových válek se rozhodla společnost Google, která založila novou licenční patentovou platformu s jednoznačným názvem PAX. Slovo latinského původu v překladu znamená mír a celá iniciativa už má celou řadu renomovaných zástupců. Samotný systém Android byl vždy spojován s otevřeností, takže toto vyústění dává smysl. Patenty jsou samozřejmě nesmírně důležitým majetkem, ovšem jejich sdílení může přispět k jejich rychlejší inovaci.

Všichni současní Android partneři budou muset postupně podepsat dohodu pokrývající jak Android aplikace, tak i všechny služby Googlu. Ta zaručí sdílení patentů mezi sebou bez soudních sporů. Podle slov Googlu je cílem přinést zdravou konkurenci a skutečnou inovaci do mobilních technologií. Seznam podpisů zatím zahrnuje společnost Google, Samsung, LG, Foxconn, HMD, HTC, Coolpad, BQ a Allview.

Dohromady těchto devět firem dalo k dispozici více než 230 tisíc patentů. Přesná čísla od jednotlivých výrobců nejsou známa, avšak se dá předpokládat, že poslední trojice bude více těžit z volně dostupných patentů. V budoucnu by se mohl objevit nějaký výrobce, který nebude mít zájem o poskytnutí svých patentů konkurenci. Pak by zřejmě záleželo hlavně na Googlu, jak danou situaci vyřeší. Jednou z možností může být třeba i vypnutí Google Play Services a zamezení přístupu do obchodu Play.

Zdroj: blog.google

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat