reklama

DisplayMate – Galaxy S8/S8+ mají bezkonkurenční displej

DisplayMate – Galaxy S8/S8+ mají bezkonkurenční displej
2017-04-09T19:38:32+01:00
• 9. 4. 2017
1

Největší chloubou horkých novinek Galaxy S8 a Galaxy S8+ je rozhodně displej, který teď prošel důkladným testem u týmu od DisplayMate. Firma již dlouhá léta zkouší displeje u chytrých telefonů či tabletů a právě přírůstky jihokorejského výrobce mají v současné době nejlepší displeje na mobilním trhu. Laboratorní testy prokázaly, že ani rozdílné úhlopříčky panelů nehrají žádnou roli v konečné kvalitě zobrazovaného obsahu.

Hlavní zásluhu na tom má nová technologie Sub-Pixel Rendering. Jednotlivé červené, zelené, modré pixely jsou nezávislými prvky a nejsou svázány do pevných bodů. To údajně umožňuje až trojnásobně vyšší rozlišení než u displejů s klasickým Pixel Rendering. Navíc jednotlivé pixely nemají stejnou velikost ani tvar. Modrý pixel je největší, zelený je nejmenší nebo červené a modré pixely mají tvar symetrického kosočtverce s 45 stupni.

Telefony také získaly certifikaci Mobile HDR Premium od UHD Alliance, což znamená, že zařízení dokáže zobrazit obrázky či videa v rozlišení HDR stejně jako například na televizoru se 4K rozlišením. Po spoustě technických informací se hodí zmínit závěrečný verdikt, ve kterém displej jako první na světě dostal A+ hodnocení. Společnost Samsung si jistě udrží tento titul několik měsíců. Nejbližším konkurentem může být připravovaný model Galaxy Note 8.

Zdroj: displaymate.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Daniel Rokos

9. 4. 2017, 19:49
Android aplikace

To se dalo čekat.Mám S7 Edge a ten měl také nějaké ocenění za nejlepší display.Opravdu to je znát když srovnáš dva telefony vedle sebe.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim