Apple se připojil ke skupině stojící za standardem Qi

Apple se připojil ke skupině stojící za standardem Qi 2017-2-17

O bezdrátovém nabíjení se hovoří ve spojitosti s iPhonem již delší dobu. Měl ho dostat již nynější iPhone 7, stále jsme se ho však nedočkali, jelikož integrace této funkce bude vyžadovat změnu materiálů. Nyní se společnost Apple připojila ke skupině Wireless Power Consortium, která se stará o vývoj technologie bezdrátového nabíjení.

Wireless Power Consortium se také postaralo o propagaci bezdrátového nabíjení standardu Qi. Apple se připojil k této skupině z důvodu přispívání a otevřeného vývoje budoucích technologií týkajícího se nabíjení.

Ačkoli se spekulovalo, že nabídne výrobce iPhonů své vlastní řešení a hovořilo se i o bezdotykovém nabíjení na dálku, pravděpodobně bude u iPhonu 8 použito právě bezdrátové nabíjení standardu Qi. To používají již dnes značky ostatních smartphonů a koneckonců i samotný Apple u hodinek Apple Watch.

Bude tak rozhodně zajímavé sledovat, s jakou slávou bude Apple představovat tuto technologii v novém iPhonu. První telefon s bezdrátovým standardem Qi se objevil již v roce 2011 od LG. Uvidíme, zda však nakonec opravdu Apple tuto technologie nějak nevylepší.

KategorieČlánkyiOS
Miroslav Růžička

Studuje ČVUT a je nadšenec do moderních technologií. Co se týče mobilních platforem, je spíše příznivcem systému iOS, který mu již pár let bez problémů slouží. Mezitím ale vystřídal mnoho zařízení a asi nejvíce si oblíbil Xperie od Sony.