reklama

GoPro představilo dvě nové akční kamery, Hero 5 Black a Hero 5 Session

GoPro představilo dvě nové akční kamery, Hero 5 Black a Hero 5 Session
2016-09-22T07:52:05+02:00
• 22. 9. 2016
1

Americká společnost GoPro představila dvě nové akční kamery. Novinky byly představeny u příležitosti slavnostního představení dronu Karma ve Squaw Valley Ski Resortu v severní Kalifornii. K dispozici by měly být již od 2. října.

GoPro Hero 5 Black & Hero 5 Session

Hero 5 Black je kompletně vylepšená a zároveň nová vlajková kamera, která nahrazuje předchozí Hero 4 Black z roku 2014. Druhá kamera je taktéž vylepšený model z minulého roku. Hero 5 Session sice nemá některé klíčové rysy jako verze Hero 5 Black, ale to kameru činí jednodušší pro ovládání a nastavení. Oproti předchozímu modelu již Hero 5 Session umí natáčet záběry ve 4K rozlišení při 30 snímcích za sekundu. Obě kamery jsou nově vodotěsné do 10 metrů, a to bez použití speciálního housingu. Nově také přibylo hlasové ovládání v 7 podporovaných jazycích, stereo mikrofon nebo třeba stabilizace obrazu. GoPro nabízí předplatné cloudové služby pro vaše záznamy a fotografie GoPro Plus. Toto předplatné bude stát $ 4,99 měsíčně a zahrnuje úložiště až na 35 hodin FullHD záznamu nebo na 6500 12Mpix fotografií.

GoPro Hero 5 Black

Nová Hero 5 Black dokáže pořídit 12Mpix fotografie, je vybavena 2palcovým dotykovým LCD displejem, má vestavěnou GPS a může zachytit fotografie ve formátu RAW nebo natáčet v režimu širokého dynamického rozsahu videa (WDR). Ostatní specifikace má jako předchozí model Hero 4 Black: 4K/30fps, 1080/120fps a 720/240fps. Tato kamera se  bude prodávat za $ 399/429 € (v přepočtu přibližně 11600,- Kč).

GoPro Hero 5 Session

Hero 5 Session zvládne pořídit 10Mpix fotografie (pravděpodobně díky menším rozměrům), avšak u této kamery již nenalezneme displej, GPS, fotografování do formátu RAW nebo natáčení v režimu WDR. Hero 5 Session se bude prodávat za 299 $ (v přepočtu přibližně 7200,- Kč ale odhadujeme, že se bude prodávat okolo 9 tisíc korun).

GoPro také přišlo s jednodušším ovládáním jedním tlačítkem, a to díky snadnějšímu menu uvnitř akční kamery. Společnost plánuje vytvořit nový dálkový ovladač ke kamerám s názvem Remo nebo také rozšířit škálu hlasových příkazů.

Zdroj: cnet.com

 

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Olžbut

Studuje střední průmyslovou školu v oboru IT. Veliký nadšenec motorsportu. Fanoušek společnosti Sony, od které vlastní smartphone Sony Xperia Z2 a hodinky Sony Smartwatch 2.

Komentáře

Karel Čapka

VIP 22. 9. 2016, 15:03

pokud se nemylim, tak tyto kamery jsou rovnou naistalovany na tom jejich novem dronu Karma

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat