reklama

ZTE začalo spolupracovat s CyanogenMod na verzi 14

ZTE začalo spolupracovat s CyanogenMod na verzi 14
2016-09-22T08:40:09+01:00
• 22. 9. 2016

Čínská společnost ZTE začala spolupracovat s vývojářským týmem Cyanogen, který stojí za výrobou CyanogenMod, což je alternativní ROM pro Android. ZTE potvrdilo, že spolupracují s touto společností a dodávají jí hardware. CyanogenMod verze 14, čili Android 7 Nugát, bude zatím dostupný na nejlepším mobilu, jaký ZTE nabízí, a tím je Axon 7. Výrobce však uvedl, že tento smartphone nebude v oficiální distribuci dodáván rovnou s CyanogenMod 14, takže uživatel si ho bude muset sám doinstalovat.

install-cm14-cyanogenmod-14

Na začátku září byla taktéž vydána neoficiální distribuce CyanogenMod 13 pro zmíněný ZTE Axon 7, taktéž nazvaný ZTE Axon 2. Ona ROMka však nebyla však dostatečně otestována a upravena, jelikož na ní nefungovaly některé ovladače, jako například WiFi či Bluetooth.

Android 7 na starších zařízení

O zajímavý počin se postaral XDA developer se jménem macs18max, kterému se podařilo na sedm let starý HTC HD2 nabootovat neoficiální CyanogenMod 14, čili Android 7. U tohoto stařičkého přístroje sice ovladače fungovaly, ale 448MB operační paměť stěží zvládala chod systému.

htchd2 htc-hd22

Zdroje: xda-developers.com, community.zteusa.com, androidheadlines.com, androidheadlines.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim