reklama

360° přímý přenos míří na Youtube

360° přímý přenos míří na Youtube
2016-04-19T07:55:11+02:00
• 19. 4. 2016

Za poslední dva roky se rozvinul trh s virtuální realitou do takových rozměrů, že i velké společnosti jako Facebook nemohou jen tak přehlížet nový trend. Ačkoliv jsou k dispozici zařízení pro konzumaci takového obsahu, tak se nejedná o nejlevnější záležitost. Naštěstí zde máme Cardboard a služby Googlu, které se snaží protlačit do našich smartphonů. V tomto odvětví není pozadu ani Youtube, kde již je podpora 360° videí, ale doposud byla možnost sledovat jen záznamy.

Nyní Youtube posouvá laťku na další hranici, kdy už budeme moci sledovat živě 360° videa. Představte si, že se budete chtít podívat na koncert, ale nebudete mít možnost se dostat na konkrétní místo. Nově vám bude stačit smartphone a brýle pro virtuální realitu (nejsou podmínkou) a budete moci sledovat kompletní živé dění na akci.

Jazz

Odkaz na animaci

Samozřejmě jsou zde technické komplikace, které se bude snažit Youtube zpřístupnit široké veřejnosti. Například nyní spolupracuje se společnostmi VideoStitch a Two Big Ears, aby byla technologie dostupnější. Kromě 360° videa bude také dostupný i prostorový zvuk. To by mělo vést k ještě lepšímu prožitku.

První událostí využívající novou technologii je festival Coachella Valley Music and Arts Festival, kde jsou vybraná vystoupení dostupná v 360° přímém přenosu.

Zdroj: youtube.googleblog.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim