reklama

Intel by chtěl konektorem USB-C nahradit 3,5mm jack

Intel by chtěl konektorem USB-C nahradit 3,5mm jack
2016-04-29T14:30:53+01:00
• 29. 4. 2016
2

Zatímco internetem nadále kolují zvěsti, že příští iPhone přijde o 3,5mm jack pro připojení sluchátek, Intel přichází s podobným nápadem. Chtěl by se totiž také zbavit tohoto konektoru, a to ve prospěch moderního USB-C. To by mělo sice pár výhod, přesto by se ve finále jednalo spíše o krok zpět.

usb-type-c-640x360

Ačkoli v současnosti není na 3,5mm jacku nic moc špatného, Intel by se chtěl posunout dále. Současný standard je totiž pouze analogový, přechod na USB-C by tak umožnil digitální přenos dat. To by mělo za následek také kvalitnější zvukový výstup. Navíc jako další benefit se jeví možnost integrovat do sluchátek další zdravotní senzory, jejichž data by mohla být přes USB-C také přenášena.

Jenže pokud by se časem opravdu odstranil konektor 3,5mm jacku, tak bychom přišli o možnost zároveň nabíjet a poslouchat hudbu do sluchátek a v podstatě se vrátili do let, kdy telefonům dominoval jeden konektor na všechno. Dnes by to ale nemusel být již takový problém, protože bezdrátové technologie jsou všude kolem nás. Nakonec, pokud si zakoupíte sluchátka s Bluetooth, nemusíte žádné konektory řešit vůbec.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Jo. Ale bluetooth se taky vyviji

Ján Valkovič

29. 4. 2016, 18:19

Nepouzivaju bluetooth aj hodinky?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim