reklama

BlackBerry připravuje další dva telefony s Androidem

BlackBerry připravuje další dva telefony s Androidem
2016-04-29T14:00:46+02:00
• 29. 4. 2016

BlackBerry se jako společnost delší dobu houpala nad propastí a zdá se, že tah s modelem Priv se zalíbil více, než bylo původně v plánu. Nově unikají informace o dvou připravovaných androidích zařízeních, přičemž jejich kódová označení zní Hamburg (Hamburk) a Roma (Řím). Tento zvyk, pojmenovávat zařízení podle měst, již z minulosti známe velmi dobře.

blackberry-1

Model Hamburg by teoreticky nemusel mít vůbec fyzickou klávesnici, avšak může též, jako tomu je u modelu Priv, disponovat vysouvací klávesnicí. Bohužel uniklé obrázky, které odhalují tento model, nijak neodhalují odpověď na tuto otázku. Nicméně alespoň víme rozměry, které činí 78 milimetrů na šířku a 146 milimetrů na výšku. Což nejsou nijak zvláštní čísla – v tomto ohledu by se zajímavějším zdála hloubka, která by napověděla mnohem více.

Další zajímavostí může být to, že uživatel bude mít k dispozici poměrně velký reproduktor vespod na přední části zařízení. Tak můžeme jen doufat, že jej výrobce řádně využije. Hardwarová tlačítka jsou umístěna na oboru stranách – vypínací je na levém boku. Na trh by model Hamburg měl dorazit v druhé polovině letošního roku a cena, která je zatím jen odhadovaná, by měla činit přibližně 400 $. To je přibližně 9500 Kč.

Druhé zařízení nese název Rome a už na obrázku je znatelně vidět hardwarová klávesnice pod displejem, čímž napodobuje vzhled modelu Passport, avšak velmi zvláštním způsobem. Logo je u obou modelů pak umístěno v horní části obrazovky.

blackberry-2 blackberry-3

Naneštěstí zatím neunikly žádné specifikace a ani více informací o druhém zařízení, ať už se jedná o dostupnost nebo přibližnou cenu. Budeme si tak muset na další informace počkat a kdo ví, třeba se společnost, jejíž kolaps už byl velmi blízko, opět vyšvihne a získá na popularitě. Můžeme tak jen doufat.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim