reklama

Tasker je zpátky v Obchodě Play aktualizováno

Tasker je zpátky v Obchodě Play [aktualizováno]
2015-11-18T07:50:46+02:00
• 18. 11. 2015
1

Google si potrpí na bezpečnost Androidu a aplikací, které jsou distribuovány skrze Obchod Play. Dokáže poměrně hbitě reagovat na změny nebo na porušování podmínek. Nyní jeho systém ochrany zasáhl a odebral z Obchodu Play velmi populární aplikaci Tasker (počet stažení se pohybuje kolem 500 000 až 1 000 000).

18mgflvfp9066jpg

Důvodem má být porušení podmínek pro vývojáře. Konkrétně aplikace měla obsahovat oprávnění android.permission.REQUEST_IGNORE_BATTERY_OPTIMIZATIONS, což zabraňovalo použití Doze módu. Ten je v Androidu 6.0 Marshmallow a má za úkol uspořit maximum energie v momentu, kdy se mobil nepoužívá – například v noci.

Avšak je tu jeden problém. Samotné oprávnění nebylo zakomponováno do aplikace v Obchodě Play, bylo dostupné jen v beta verzi, která je dostupná pouze na stránkách vývojáře. Je možné, že někdo odeslal chybové hlášení do Obchodu Play a následně došlo k pozastavení aplikace, ale tím si není v tuto chvíli nikdo jist.

Google navíc mohl aspoň poprvé poslat varování a pokusit se urovnat problém mírnější formou. Bohužel místo toho byl použit velmi drastický krok a aplikaci Tasker v tuto chvíli nenajdete v Obchodě Play. Snad se vše podaří vyřešit a brzy se vrátí. Situaci budeme sledovat a případně vás budeme informovat.

Aktualizováno

Aplikace Tasker je zpět v Obchodě Play. Konkrétně v nové verzi 4.7, která zřejmě vyřešila problém.

logo-app Tasker Crafty Apps EU 99,00 Kč ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Honza Kopecký

17. 11. 2015, 23:01
Android aplikace

Koukám, že tenhle problém se docela rozšířil. Už jsem se dočetl o několika aplikacích, které byli kvůli tomuto staženy z Obchodu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim