Google poskytl vývojářům emulační nástroj pro Android Auto

Google poskytl vývojářům emulační nástroj pro Android Auto
2015-08-29T08:30:29+02:00
• 29. 8. 2015

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že Google plánuje přidat celou řadu nových funkcí do systému Android Auto. Tento systém je totiž v současnosti pouze rozšířeným multimediálním centrem v automobilu. To chce ale Google změnit. A i proto se možná rozhodl vývojářům nabídnout emulační nástroj pro Android Auto.

Tento nástroj se jmenuje Desktop Head Unit. Jeho význam je poměrně jednoduchý. Umožňuje vývojářům vyvíjet aplikace pro Android Auto bez nutnosti vlastnit automobil s tímto operačním systémem. Veškerý vývoj tak může probíhat jen na počítači.

Vývojář se bude muset k nástroji připojit skrze mobilní telefon. Tím tak získá mnohem lepší představu o tom, jak bude s aplikací reálně pracovat uživatel ve vlastním voze. Emulační nástroj dále podporuje noční a denní režim. Testovat se mimo jiné mohou i hlasové vstupy uživatele.

Desktop Head Unit je kompatibilní se systémy Windows, Mac OSX a Linux. Dle vyjádření Googlu se má jednat o náhradu Android Auto simulátorů, jakými jsou například Android Media Browser nebo Android Messaging simulators.

Zdroj: androidcentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat