reklama

To nej z uplynulého týdne #21 – Projekt (Android) Brillo, Kirin OS a iOS 9

To nej z uplynulého týdne #21 – Projekt (Android) Brillo, Kirin OS a iOS 9
2015-05-24T10:27:12+02:00
• 24. 5. 2015

Kirin OS

Společnost Huawei si pro své smartphony a tablety vyrábí vlastní procesory Kirin. Brzy bychom se měli dočkat další novinky v podobě mobilního operačního systému Kirin OS, na kterém se pracuje přes 3 roky.

Huawei-Kirin

Ruský mobilní operační systém

Nejen výrobci chtějí vlastní systém pro smartphony a tablety. Ruská vláda se chce taktéž zapojit a nabídnout softwarové řešení pro mobilní zařízení.

jolla-tablet-2014-11-19-01

Messenger s hrami?

Facebook udělal z komunikačního nástroje platformu, kterou lze rozšířit o další doplňky. Brzy bychom se měli dočkat i her.

11287247_1058995427463075_753687191_n-540x960

G4 Stylus a G4c

LG představilo dva modely, které vycházejí ze smartphonu LG G4. Nyní jsou známé i ceny, které spíše neodpovídají nabízené výbavě. Úspěch těchto novinek je spíše nejasný.

LG-G4-Stylus-official-03

Projekt Brillo

V laboratořích Googlu se má připravovat další varianta mobilního systému Android. Tentokrát by si měla vystačit pouze s 32 MB RAM.

The-Internet-of-Things

Nová verze Hangouts

Google aktualizoval Chrome klienta komunikačního nástroje Hangouts. Novinka vychází z Material Designu. Prozatím vzbuzuje rozpaky a nedá se hovořit o kladném přijetí mezi uživateli.

chrome-hangouts

T-mobile začal v Praze testovat síť SIGFOX

Ve spolupráci s německou firmou Blue Cell Networks a francouzskou SIGFOX začal na několik svých BTS stanic v Praze zkušebně montovat vysílače pro bezdrátovou síť SIGFOX, která zajišťuje komunikaci pro internet věcí a M2M.

2013-07-14-eete-jh-sigfox

Novinky o iOS 9

Zhruba za dva týdny se dočkáme představení nové verze iOS s číslovkou devět. Již nyní se však na internetu objevují zmínky, co právě tato verze přinese nového. Aktualizace bude především v duchu vylepšení zabezpečení, kde již údajně nemá jít provést jailbreak, a také na optimalizaci. IOS 9 má dokonce dorazit i na iPhone 4s a iPad mini, přičemž nemá dojít ke zpomalení chodu systému.

ios-9-download

Zveme vás na Google I/O Extended 2015

Google I/O Extended jsou lokální setkání nadšenců do technologií. Samozřejmostí je streaming celé keynote z vývojářské konference Google I/O. Na akci nebudou chybět gadgety a jiné technologie. Cílem je přinést alespoň část atmosféry, která vládne na každoroční konferenci Google I/O. Ta se letos koná 28. a 29. května již standardně v kalifornském San Francisku, a podobně jako v předchozích letech, i tentokrát se bude jednat o intenzivní vývojářskou konferenci plnou přednášek, workshopů, ale i odhalování nových Google technologií či gadgetů.

sundar

APLIKACE A HRY – NOVINKY A AKTUALIZACE

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #20 – „OK Google“, Nexusy a Hyperlapse Mobile

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim