reklama

To nej z uplynulého týdne #20 – „OK Google“, Nexusy a Hyperlapse Mobile

To nej z uplynulého týdne #20 – „OK Google“, Nexusy a Hyperlapse Mobile
2015-05-17T14:02:30+02:00
• 17. 5. 2015

GUG.cz zve na technologicky zaměřené akce

Chcete se dozvědět něco nového? Rádi si pokecáte s lidmi, kteří sdílejí vaše nadšení pro technologie? Pak by vám neměly uniknout akce v rámci GUG.cz a přidružených skupin. Vybrali jsme pro vás několik akcí se zaměřením na technologie, zejména ty mobilní.

unnamed

Android si v EU (EU5) pohoršil

Android si stále drží dominantní postavení v mnoha statistikách, i v těch prodejních. Avšak v prvním kvartálu si mírně pohoršil ve prospěch jiných platforem.

android-ios-windows-phone-logo-mobile-fotolia-wp-660x440

Nubia Z9

Smartphone Nubia Z9 byl již představen, ale až nyní díky oficiálnímu videu se dozvídáme o možnostech ovládání skrze bezrámečkový displej. Zajímavé jsou i dodatečné funkce.

nubia-vid

Yu Yuphoria

Indický výrobce představil smartphone, který nenadchne specifikacemi, nebo se nesnaží nalákat na prémiové funkce. Naopak cenová politika je nadmíru zajímavá. Rozhodně poměr ceny a výkonu se dá brát jako hlavní plus.

gsmarena_001 (10)

„OK Google“

Konečně můžeme promluvit na zařízení s Androidem. Nebo spíše vyslovit frázi „OK Google“, na což zareaguje systém a vyčká na frázi, kterou chceme hledat.

nexus5

Samsung Gear SDK

Samsung pomalinku odhaluje informace ohledně nadcházejících hodinek. Některé modely totiž nabídnou kulatý displej s novými funkcemi ovládání.

round-samsung-2

Hyperlapse Mobile

Nová aplikace od Microsoftu dovoluje pořizovat stabilizovaná timelapse videa. Microsoft Hyperlapse Mobile je v tuto chvíli k dispozici pro Android a Windows Phone.

Stan6-1600x700

Evropští mobilní operátoři chtějí blokovat reklamu

Několik evropských mobilních operátorů chce do konce roku začít blokovat reklamu poskytovanou velkými společnostmi jako Google, AOL, Yahoo atd. Financial Times získal tyto informace od několika zdrojů a také od izraelského startupu Shine, který stojí za softwarem, jenž mají použít operátoři pro tyto potřeby.

smartphone.si

Spekulace kolem Nexusů

V poslední době se vyrojilo několik spekulací kolem nadcházejícího Nexus zařízení. Ve hře jsou dvě společnosti – LG a Huawei.

nexus-lg-huawei

Novinka od Mediateku

Mediatek představil nový procesor Helio X20, který nabídne rovnou deset jader. Ihned o tento model projevily zájem společnosti Sony, LG, HTC, ZTE, Lenovo, Huawei, Xiaomi a Meizu.

1f847f4796b82dd35a63accf7faeae54

Rychlá soutěž o Google Cardboard

Při jarním úklidu jsme našli drobnosti, které nám zůstaly z nejrůznějších akcí a událostí. Proto jsme se rozhodli, že je pošleme dále prostřednictvím malých soutěží. Jako první začneme gadgetem v podobě Google Cardboard.

2015-05-17 09.59.54

 

APLIKACE A HRY – NOVINKY A AKTUALIZACE

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #19 – Android M, OnePlus Two a Google I/O Extended 2015

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim