reklama

Asus připravuje nové tablety ZenPad

Asus připravuje nové tablety ZenPad
2015-05-18T08:40:15+02:00
• 18. 5. 2015

Minimálně dva nové tablety chystá v nejbližších měsících odhalit společnost Asus. Možné náznaky jsme mohli již dříve spatřit v certifikační databázi FCC a ve vybraných obchodech u prodejců z Ruska. Nyní přicházejí další informace, které vypadají reálně, přesto jsou stále nepotvrzeny čínským výrobcem. Zařízení ve dvou velikostech zapadnou do modelové řady ZenPad. Následné bližší rozdělení by mělo pokračovat podle velikosti interní paměti.

Asus ZenPad

Větší ZenPad 8 má disponovat 8palcovým displejem s rozlišením 2 048 x 1 536 pixelů, 2GB operační pamětí RAM, procesorem od Intelu ve variantě Atom Z3560 nebo Atom Z3450. Neobvykle bohatý bude výběr velikosti úložiště – 8, 16, 32, 64 GB. O něco hůře vyjde druhý zástupce pod názvem ZenPad 7. Displej vyroste do 7palcové úhlopříčky při rozlišení pouze 1 024 x 600 pixelů. Hardwarová stránka na tom není rovněž lépe, ba naopak.

Výkon zaštítí čtyřjádrový procesor Atom x3, operační paměť RAM o velikosti 1 GB a úložiště v 8 nebo 16GB verzi podporující paměťové microSD karty. Dále oba nabídnou operační systém Android 5.0 Lollipop, základní funkce, jako je Bluetooth, Wi-Fi, 2MPx fotoaparát, přední 0,3 MPx kamerku. V nabídce nebude vynechána ani varianta se slotem pro datovou SIM kartu. Společnost do prodeje uvolní ZenPad 7 v červenci za cenu v rozmezí 139 – 159 eur (tj. cca 3 796 – 4 342 Kč bez daně). Dostupnost modelu ZenPad 8 včetně prodejní ceny prozatím nepronikla na veřejnost.

Zdroj: androidcentral.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat