reklama

Apple potvrzuje, že tetování je problémem pro Apple Watch

Apple potvrzuje, že tetování je problémem pro Apple Watch
2015-05-02T06:30:15+02:00
• 2. 5. 2015

Po uplynulém týdnu, kdy uživatelé měli možnost si řádně vyzkoušet Apple Watch, o sobě dává vědět první velký problém. Ten se týká senzoru, který snímá srdeční tep a kontroluje, zda má uživatel zařízení stále na svém zápěstí. Senzor neumí řádně prosvítit tetování, které někteří uživatelé mohou mít, což zapříčiňuje mnoho dalších nesnází s používáním Apple Watch.

apple-watch-fail

Proč vlastně senzor nemůže správně rozpoznat srdeční tep? Aby vše fungovalo, jak má, musí vyzářené infračervené nebo zelené světlo prosvítit kůži. Bohužel tetování a hlavně ta tmavá, mohou znemožnit prosvícení a tak zkreslovat výsledky. Program poté při vyhodnocování nemusí dostat všechna data, čímž může dojít k následujícím úkonům. Program z nedostatku dat usoudí, že hodinky nejsou používány, respektive nejsou umístěny na zápěstí, a tak přeruší činnost, aby šetřil baterii.

Další možná varianta je ta, že program po vyhodnocení uzamkne hodinky, jelikož je majitel nemá na ruce. Je to logický krok, přeci jen při krádeži se tato funkce bude jistě hodit. Bohužel tím vzniká další potíž, jelikož pokaždé musíte zadávat svůj bezpečností kód. Poslední variantou je, že od hodinek nebudete dostávat oznámení.

Apple zareagoval rychle, avšak trochu laxně a prakticky se nikde neříká, jestli a jak se bude problém řešit. Pouze byl trochu pozměněn oficiální dokument týkající se  této problematiky. Níže můžete vidět video, na kterém je vše velmi dobře prezentováno.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim