reklama

Xiaomi uvede mobil s USB Typ C

Xiaomi uvede mobil s USB Typ C
2015-04-18T11:12:56+01:00
• 18. 4. 2015

Dlouho očekávané vylepšení USB zvané Typ C pomalinku adoptují výrobci počítačů, smartphonů a tabletů. Prvním zařízením byl tablet Nokia N1. Následně firmy Google i Apple představily notebooky s touto novinkou a nedávno výrobce LeTV uvedl rovnou 3 smartphony. Další společností, která použije USB Typ C, je podle spekulací Xiaomi.

9-Colors-Hot-Sale-Brand-New-Hard-Back-Case-for-Xiaomi-Hongmi-Redrice-Protective-Case-for

Ilustrativní fotografie

Prozatím máme k dispozici kusé informace od zdroje @upleaks. Ten uvedl, že nové zařízení bude obsahovat procesor MT6795, který disponuje osmi 64bitovými jádry taktovanými na frekvenci 2,2 GHz. Paměti RAM budou typu LPDDR3 s frekvencí 933 MHz – u mobilu zřejmě najdeme 2 GB. Velikost displeje není známá, ale procesor podporuje rozlišení až 2560 x 1600 pixelů. Pravděpodobně se ale dočkáme Full HD panelu. Neměla by chybět podpora LTE. V základu by mělo nové zařízení disponovat Androidem 5.0.

Screenshot (63)

Výraznou změnou, jak již bylo řečeno, bude USB Typ C. Díky němu se nebudete muset starat, jak do zařízení zastrčíte USB kabel. Otázkou zůstává, jestli bude implementovaná technologie USB Power Delivery 2.0 pro rychlejší nabíjení.

USB Typ C s podporou USB Power Delivery 2.0:

  • 2A / 5V (10W)
  • 5A / 12V (60W)
  • 20V (100W)

Nevíme, kdy bude novinka představena. Možná se dočkáme většího počtu zařízení s USB Typ C. Bohužel je zde jeden menší háček. Abyste mohli taková zařízení nabíjet nebo je připojovat k příslušenství či počítači, budete potřebovat nové USB kabely nebo redukce. Dá se předpokládat, že i na toto Xiaomi bude myslet a nabídne žádoucí příslušenství – možná i s velmi lákavou cenou.

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim