reklama

Spekulace, potvrzenĂ­ a následnĂ© popĹ™enĂ­ – Nokia nechystá návrat k telefonĹŻm

Spekulace, potvrzenĂ­ a následnĂ© popĹ™enĂ­ – Nokia nechystá návrat k telefonĹŻm
2015-04-27T08:40:27+01:00
• 27. 4. 2015

Již před několika dny se objevily informace o možném návratu Nokie k výrobě mobilních telefonů. Podle uniklých informací by se Nokia měla příští rok vrátit na mobilní trh a uvést nový smartphone.

Netrvalo ovšem dlouho, než byly tyto informace potvrzeny čínským zastoupením firmy. Čínská Nokia vysvětlila svůj záměr pro vývoj smartphonů, které by mohly být představeny v příštím roce. Mike Wang, viceprezident čínského zastoupení Nokie, kromě oznámení návratu k telefonům a stanovení roku vydání nových modelů také sdělil, že pro své nové modely použijí systém Android. Po neúspěchu s modely Nokia X a X2 je to velmi překvapující rozhodnutí.

Nokia-X-Dual-SIM-2-jpg

Informace od čínského zastoupení ale nebyly zcela pravdivé. Nokia v neděli 26. dubna vydala oficiální prohlášení, ve kterém stojí, že se návrat k výrobě telefonů do budoucna neplánuje, a vyvrátila tím veškeré dřívější informace.

„Nokia bere na vÄ›domĂ­ nedávnĂ© zprávy z mĂ©diĂ­, podle nichĹľ spoleÄŤnost chystá návrat k vĂ˝robÄ› mobilnĂ­ch telefonĹŻ. Tyto zprávy nejsou pravdivĂ© a zahrnujĂ­ komentáře, kterĂ© jsou neprávem pĹ™isuzovány pĹ™edstavenstvu Nokia Networks.

Nokia znovu opakuje, Ĺľe v souÄŤasnĂ© dobÄ› nemá žádnĂ© plány pro vĂ˝robu ÄŤi prodej jakĂ˝chkoliv mobilnĂ­ch zařízenĂ­.“

Stále ovšem nejsou potvrzeny ani vyvráceny informace o experimentování s virtuální realitou, roboty nebo například internetem věcí. Nokia by tedy nemusela napořád zůstat pouze u telekomunikačních sítí a mohla by své působení postupem času rozšířit i do jiných odvětví. Zatím tedy zůstává v nabídce této firmy jedno zařízení, kterým je tablet Nokia N1.

Zdroje: pocketnow.com, company.nokia.com

reklama
reklama

David PilaĹ™

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim