Nemilosrdný Google – jeden „přešlap“ zapříčinil zrušení startupu

Nemilosrdný Google – jeden „přešlap“ zapříčinil zrušení startupu
2015-04-11T18:16:24+02:00
• 11. 4. 2015

Google nabízí mnoho služeb a také poskytuje prostor nejen pro mladé vývojáře. Jedná se o lákavou příležitost, jak moderně začít svůj byznys z „garáže“. Pokud se rozhodnete používat prostředky Googlu, musíte v podstatě souhlasit s nejrůznějšími podmínkami. Na rovinu se dá říci, že je málokdo čte, což má někdy nemilé důsledky.

Google si potrpí na dodržování a porušení je silně trestáno (zrušení účtu). Jedná se sice o tvrdé řešení, ale je pochopitelné, pokud porušujete podmínky. Nyní zde máme případ, kdy byl zrušen jeden startup ze zvláštního důvodu.

classroom

Ganesh Krishnan se podělil o zkušenost, kterou asi nechce zažít žádný startup. Jeho tým měl korporátní účet u Googlu, jehož součástí bylo 5 vývojářů/zaměstnanců. Bohužel jeden z nich měl již před dvěma lety Googlem zrušen soukromý účet Play Publisher. Nebylo řečeno, jaký byl skutečný důvod k eliminaci vývojářského účtu tohoto vývojáře.

Dotyčný pak využil multipřihlášení k osobnímu účtu a také k firemnímu. Systém Googlu provázal následně firemní a osobní účty, což vedlo k celkem nečekanému kroku. Byl zrušen kompletně celý firemní účet, respektive všechny v rámci korporátního účtu u daného startupu.

Google pravděpodobně vzal historii konkrétního vývojáře a připojil ji ke startupu. Následně zřejmě zareagovaly algoritmy, které vyhodnotily celou situaci tak, že došlo k porušení podmínek.

Kvůli tomu ztratili kompletně přístup ke všem údajům, souborům a dokonce ke Google Wallet. Nadále nemohou pokračovat v práci a neví, jestli vůbec mohou prodat rozpracovanou aplikaci, která byla spojena s jejich firemním účtem. Aby například nedošlo k dalšímu spárování u jiné firmy.

Zřejmě si firmy budou muset prověřovat vývojáře, aby měly jistotu, že nedojde k podobnému scénáři. Ve výše zmíněném případě Google nereagoval a vývojáři nedostali šanci se odvolat k tomuto případu.

Zdroje: reddit.com, plus.google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat