FlashFire jako náhrada za MobileODIN

FlashFire jako náhrada za MobileODIN
2015-04-11T10:48:00+02:00
• 11. 4. 2015

Vývojář Chainfire, který stojí za SuperSU nebo například aplikací Recently, přichází s novou aplikací FlashFire, která má být náhradou za populární, dnes už méně použitelnou, aplikaci MobileODIN.

Aplikace poslouží především těm, kteří používají alternativní ROM či chtějí snáze nainstalovat firmware na svůj telefon. Utilita FlashFire, která k fungování potřebuje root, dokáže jednoduše nainstalovat firmware, OTA aktualizace nebo ROM ze zip souborů. Při použití funkce EverRoot navíc FlashFire nainstaluje do vašeho telefonu i SuperSU.

image (2) image (1)

Kromě instalování nabízí aplikace i možnost vytvářet zálohy a obnovovat je. Samotné rozhraní aplikace je vyvedeno, jak je dnes téměř standardem, v material designu a navigace v ní je snadná. Uživatelům, kteří si v minulosti zakoupili MobileODIN ve verzi pro a mají ji nainstalovanou na svém zařízení, se v aplikaci FlashFire odemkne verze pro, která však zatím oproti základu nic navíc nenabízí.

image (3)

Aplikace byla vytvořena především pro zařízení Nexus a Samsung, ale fungovat by měla i na většině dalších zařízení s Androidem ve verzi 4.4 a 5.0. Podle vývojáře by teoreticky měla fungovat i na verzi 4.2, to však není ověřeno. Problém může být u výkonově slabších zařízení, protože úkony prováděné aplikací jsou paměťově velmi náročné.

FlashFire je stále ve verzi beta a nemusí být tedy plně funkční na všech zařízeních. Zájemci o testování se k aplikaci mohou dostat skrze Google+ komunitu. Kvůli rané fázi vývoje a malému množství otestovaných zařízení se však doporučuje i zkušenějším uživatelům vyčkat. Vývoj aplikace můžete sledovat ve vlákně na fóru xda.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Michal Císařovský

Student ČZU v Praze, který se zajímá o vše kolem Androidu, především o aplikace. Rád zkouší nové komunitní ROM a především se neustále zabývá grafickými úpravami svého telefonu. Jeho nejoblíbenější modelovou řadou jsou Xperie. Mezi jeho další záliby patří fotografování, hudba a divadlo.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat