reklama

Sharp chce zřejmě odprodat část své divize na výrobu LCD displejů

Sharp chce zřejmě odprodat část své divize na výrobu LCD displejů
2015-04-12T08:41:55+01:00
• 12. 4. 2015

Společnost Sharp má vícero zaměření, jedním produktem jsou i LCD displeje do různých zařízení. Nyní se zdá, že Sharp má menší problémy a možná bude nucen prodat část své divize. Jedná se konkrétně o tu, která se stará o výrobu LCD displejů.

Sharp-Aquos-26

Mezi hlavní kroky nyní firma zařadila restrukturalizaci, od které si slibuje zlepšení svého aktuální stavu. Ten se zdá být trochu nahnutý, jelikož společnosti už třetím rokem klesají obraty a peníze pro další provozování činnosti se krátí. Proto přišel na řadu logický krok, prodat část své divize, kterou by jistě rády odkoupily i jiné firmy. Jedním z nápadů je „peněžní injekce“ ve výši 100 miliard yenů (přes ~21 miliard Kč) od Innovation Network Corp. of Japan (INCJ).

Hlavním důvodem všech těchto opatření, je tvrdá konkurence, například ze strany Samsungu a jeho AMOLED displeji ve svých zařízeních. Samozřejmě můžeme jmenovat LG nebo přímo japonskou firmu Japan Display, ty útočí nejen kvalitou ale i cenou. Zatím společnost Sharp přímo neoznámilo své budoucí kroky, avšak mluvčí firmy naznačil menší reformy v LCD divizi. Oficiálního oznámení bychom se mohli dočkat až v květnu, kdy už by mělo být úplně jasno.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim