reklama

Google Plaso – nový mobilní platební systém?

Google Plaso – nový mobilní platební systém?
2015-02-16T13:00:20+02:00
• 16. 2. 2015
1

NFC se objevuje ve smartphonech již nějakou dobu. V případě zařízení s Androidem se zpočátku tato technologie používala pro přenos souborů, kontaktů a nakonec i k párování nejrůznějších zařízení. Bohužel bezkontaktní platby se nedočkaly rychlého rozmachu. Ačkoliv existují nejrůznější projekty a služby, nemůžeme hovořit o velkém využívání.

ap_resize

V případě Apple Pay se již jedná o jiný příběh. Ačkoliv tento platební systém je omezen jen na jeden trh, konkrétně USA, těší se dle zpráv velkému úspěchu. Zde ale nevíme, jak rychle dojde k rozšíření do jiných koutů světa. Ať se jedná o Apple nebo o Google, obě metody jsou závislé na NFC.

Google si je zřejmě vědom, že NFC se nedočká v dohledné době rapidního rozšíření v oblasti plateb skrze mobilní telefony. Aby tento způsob placení udělal méně závislým na hardwaru, rozhodl se zřejmě pro vyzkoušení nového způsobu. Mělo by se jednat o tajný projekt s označením Google Plaso (Play-so), který je testován mezi zaměstnanci. Ti mohou údajně platit pomocí nové služby v restauracích Papa Johns a Panera Bread.

Plaso by mělo fungovat z pohledu zákazníka i obchodníka jednodušeji. Nebude potřeba přikládat smartphone k nějakému terminálu, aby došlo k autorizaci skrze NFC. Celý postup by měl probíhat jen na smartphonu. Při placení byste ukázali/řekli obchodníkovi jen sekvenci, kterou by vygenerovala aplikace využívající Google Plaso – třeba Google Wallet. Při tomto by se měla využít technologie Bluetooth, která by napomohla s lokalizací.

V tuto chvíli nejsou známé jakékoliv detaily o službě jako takové, nebo o samotném testování. Ani se zdroje nezmiňují o datu představení. Můžeme jen doufat, že by se Google mohl pochlubit na blížící se konferenci Google I/O.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Kudrhalt

17. 2. 2015, 7:41

Takže google testuje svoje mobito;)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat