reklama

Android 5 je údajně stabilnější než iOS 8

Android 5 je údajně stabilnější než iOS 8
2015-02-16T10:45:33+01:00
• 16. 2. 2015
6

Operační systém iOS od Applu byl kdysi známý pro svou výbornou odladěnost a stabilitu. Tyto časy jsou již ale nenávratně pryč a od iOS verze 7 to tak již rozhodně není. Naopak systém Android se dle posledního výzkumu ve své stabilitě neustále zlepšuje, a verze 5.0 Lollipop již dokonce předehnala právě systém od Applu v poslední verzi.

bannergb

Podle průzkumu společnosti Crittercism je počet pádů na operačním systému Android 5.0 nyní 2,0 procenta. U systému iOS byla pak naměřena hodnota 2,2 procenta. Rozdíl to sice není zas tak velký, zajímavý je však spíš porovnání s předchozími verzemi. Stabilita Androidu 4.4 KitKat byla totiž 2,6 procenta, což je v porovnání se současnou verzí znatelné zlepšení. Na druhé straně iOS si oproti verzi 7 pohoršil z 1,9 procenta na již zmíněných 2,2.

Je vidět, že Google nespí a na stabilitě neustále pracuje, ačkoli se o Lollipopu nemluví jako o nejlepším vydání bez chyb. To by vše mohla opravit aktualizace na verzi 5.1. U Applu se má na stabilitu a opravy chyb zaměřit následující verze 9.0.

Zdroj: androidspin.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Ano, potvrzuji, Lollipop je nesmirne stabilni…neustale mam problemy s wifi, mob.siti, padaji mi aplikace. Vskutku, velmi stabilni chovani toho zazraku…

Lukáš Biel

16. 2. 2015, 11:26

Zajímavý, já četl už dřív, že Android je stabilnější, než iOS
zdroj:
http://www.phonearena.com/news/Android-4.x-is-more-than-twice-as-stable-as-iOS-7.1_id54459

PepaPotopa

16. 2. 2015, 11:19

Zajímalo by mě, co si mám představit pod spojením „počet pádů je 2,0 precenta“ případně „stabilita byla 2,6 procenta“? Co to je za data? Jak může být počet vyjadřován v procentech? Jestli se jedná o procenta, tak procenta čeho? Procenta času při běhu systému v pohotovostním režimu? Procenta uživateských akcí při běhu nějaké konkrétní aplikace? Nebo se jedná pouze o přepis nebo špatný překlad zprávy, které autor ani sám nerozumí?

Miroslav Růžička

VIP 16. 2. 2015, 15:34

Jedná se o „crash rate“, což lze přeložit jako míru pádů a také to vyjadřuje celkovou stabilitu systému.

PepaPotopa

16. 2. 2015, 16:29

Ano crash rate jsem v článku ze kterého jste čerpal viděl. Nicméně by mě zajímalo, jak se onen magický crash rate měří. Co ty 2% ve skutečnosti znamenají? Když nechám telefon ležet na stole a 2 dni na něj nesáhnu, tak ve dvou případech ze sta se telefon sám restartuje? Nebo když jdu na Androidu hrát angry birds, tak při vystřelení modráho ptáka 2x ze sta spadne aplikace? Z čeho můžete usoudit, že je Android stabilnější?

Jan Pleva

16. 2. 2015, 17:50

Jedna se o kombinaci slozitosti, odezvy a casu behu. Je to sice starsi zdroj, ale nepredpokladam vyrazne zmeny v principech testu.

http://pages.crittercism.com/rs/crittercism/images/crittercism-mobile-benchmarks.pdf

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim