reklama

Smartphony od Motoroly nemají čtečku otisků prstů „kvůli“ Applu

Smartphony od Motoroly nemají čtečku otisků prstů „kvůli“ Applu
2015-01-27T09:45:46+02:00
• 27. 1. 2015
2

Dlouho před představením Nexusu 6 se spekulovalo, že by tato novinka mohla mít čtečku otisků prstů. Bohužel se tak nestalo, a tato vymoženost nebyla implementována. Odhadovali jsme, že hlavním důvodem bylo snížení nákladů na výrobu, ale ve skutečnosti se „kámen úrazu“ skrýval někde jinde.

iphone_5s_touch_id_fingerprint_video_hero_4x3

Dřívější CEO Motoroly, Dennis Woodside (dnešní COO DropboBoxu), poskytl v rozhovoru pro web The Telegraph informace o nezařazení čtečky otisků prstů. Původně bylo v plánu, že potřebné senzory dodá společnost AuthenTec, jež je v tomto oboru na prvním místě, což byl zajisté hlavní důvod pro Motorolu.

Avšak stejného názoru dospěl Apple, který rovnou AuthenTec koupil, aby měl zajištěnou výrobu a vývoj senzorů pro své iPhony. Motorola se musela poohlédnout po jiné firmě. Bohužel druhý nejlepší výrobce těchto senzorů nebyl technologicky na takové úrovni, aby mohl přímo konkurovat AuthenTecu.

Google-Nexus-6

„Čtečka otisků prstů měla být na zadní straně místo loga Motoroly“

Proto došlo k rozhodnutí, že smartphony od Motoroly společně s Nexusem 6 nebudou obsahovat funkcí čtení otisků prstů. Zřejmě si nějakou dobu počkáme, než se konkurence v oblasti těchto senzorů posune na úroveň těch, které se používají u zařízení od Applu.

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Branislav Bánik

27. 1. 2015, 15:00

A čo Mate 7 ?

Jan Pleva

27. 1. 2015, 13:46

Uf, jednu chvilij jsem si myslel, ze slo zas o ty zpropadene patenty. Tohle byl jen mazany krok Apple, ke kteremu jim muzeme pouze pogratulovat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim