reklama

Android statistika – KitKat posiluje postavení

Android statistika – KitKat posiluje postavení
2015-12-08T20:42:45+02:00
• 2. 12. 2014
1

Google aktualizoval statistky týkající se rozšířenosti jednotlivých verzí systému Android. Do nich jsou započítána jen ta zařízení, která se se připojují skrze aplikaci do Google Play Obchodu. Z důvodů kompatibility nejsou zařazeny smartphony a tablety běžící na Androidu 2.1 a nižším.

Nepřehlédnete: Android Gingerbread na ústupu, KitKat na vzestupu [statistika]

Ze současné statistky se dozvídáme, že verze KitKat (4.4.x) opět posiluje své postavení. Z původních 30,2 % si polepšuje o 2,7 %. Zbylé verze až po Android 2.2 Froyo oslabují, řádově o desetiny procent. Nejvýraznější pokles o 1,5 % je u Androidu Jelly Bean, konkrétně u verze 4.1.x. Ačkoliv někteří výrobci spustili aktualizace na Android 5.0 Lollipop, stále se neprojevuje ve statistikách.

Screenshot-41-650x239

Listopad 2014

Screenshot (62)

Prosinec 2014

Kvůli své rozmanitosti Android nemůže s nejnovější verzí dosahovat na konkurenční platformy. Zde nejvíce záleží na výrobcích, kteří zpomalují aktualizace z několika důvodů, přičemž se nejvíce do celého procesu odráží nadstavby. U Windows Phone a iOS je celý proces jednodušší, jelikož se jedná o uzavřenější platformy, kde je navíc méně výrobců.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

nj… už aby zakapali všetky 2.3.x a nižšie….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim