reklama

To nej z uplynulého týdne #45 – nový kalendář od Googlu a spolupráce Microsoftu s Dropboxem

To nej z uplynulého týdne #45 – nový kalendář od Googlu a spolupráce Microsoftu s Dropboxem
2014-11-09T09:51:27+01:00
• 9. 11. 2014

Dropbox + Microsoft

Tyto dvě společnosti oznámily spolupráci v rámci kancelářského balíku Office. Nejenže budete moci ukládat soubory Word, Excel a PowerPoint přímo do cloudového úložiště, ale budete mít možnost je otevírat a editovat i přímo z aplikací od Dropboxu.

BLOG-Office-Dropbox-Blue-Blog

SD karty nevymřou

Google v minulé verzi Androidu omezil využití SD karet. Následně se zvedl odpor u uživatelů. Naštěstí byly jejich prosby o zachování funkčnosti vyslyšeny. Android 5.0 zavádí nové API, díky kterému dokonce dochází k rozšíření možností u SD karet pro vývojáře.

Screenshot (42)

Úsporný displej pro od Sharpu

Největším problémem každého dotykového zařízení je samotný displej. Právě ten odebírá nejvíce energie ze všech komponent. Nejedna společnost si je toho vědoma a pracují na nových technologiích, aby zařízení mohla vydržet déle na jedno nabití. Sharp se snaží vyřešit tento problém novým displejem pro chytré hodinky a náramky.

Sharp-smartwatch-display-prototype

Nekompromisní dravec

Motorola představila nový smartphone Moto Maxx, který nabízí z dnešního pohledu nejlepší základní specifikace. Kromě vysokého rozlišení a procesoru Snapdragon 805 najdeme uvnitř baterii o kapacitě 3900 mAh. Bohužel je dostupnost této novinky omezena na několik trhů.

Moto-Maxx-BR-Hero-540

Google pokračuje v aktualizacích

I v tomto týdnu jsme se dočkali nových verzí aplikací od Googlu. Byl představen zcela nový Kalendář, který přináší nový design a také vylepšené funkce. Následně byly uvedeny Mapy Google ve verzi 9.0, kde došlo taktéž ke grafickým změnám.

The new Google Maps app

Nahrávání dění na obrazovce je ještě jednodušší

Pokud jste chtěli u starších Androidů nahrávat video s děním na obrazovce, museli jste si nainstalovat aplikaci vyžadující root zařízení. U Androidu KitKat vám už vystačil jen počítat a znalost několika příkazů. S Android 5.0 je celá práce ještě jednodušší.

Google Fit se rozšiřuje

Již si můžeme nainstalovat aplikaci Google Fit, která slouží pro zaznamenávání a zobrazování základních sportovních výsledků. Nyní ale dochází k implementaci stejnojmenné platformy do aplikací třetích stran.

05.11.14 - 1

Vsenn nabídne modulární smartphone

Nový startup slibuje zařízení, u kterého si budeme moci vyměnit několik komponent. Zakladatelem je bývalý programový manažer Nokie, který měl na starost model Nokia X s Androidem. Má se Google začít obávat? To  se časem uvidí, prozatím máme k dispozici jen kusé informace.

B1yeYz2IgAIW99S

APLIKACE A HRY – NOVINKY A AKTUALIZACE

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #44 – boj o nejtenčí mobil a náramek od Microsoftu

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim