reklama

To nej z uplynulého týdne #38 – Android One, klávesnice pro iOS a spousty aplikací

To nej z uplynulého týdne #38 – Android One, klávesnice pro iOS a spousty aplikací
2014-09-21T16:14:12+02:00
• 21. 9. 2014

Aplikace od Googlu pro Android a iOS

Zajímalo nás, kolik aplikací má Google k dispozici pro dvě nejrozšířenější platformy na světě. Pro Android má už 100 položek, ale ne všechny jsou k dispozici v ČR. Pro iOS od Applu nabízí jen 42 aplikací, a také nejsou všechny dostupné u nás.

Windows-Phone-Apps

Nepříliš dobré vyhlídky pro Sony

Smartphony od této společnosti jsou celkově považovány za velmi dobré, ale to rozhodně nestačí, aby Sony generovalo potřebný zisk. Vyhlídky na konec fiskálního roku nejsou růžové. Mobilní divize zřejmě zaznamená ztrátu překračující jednu miliardu dolarů.

sony

Nezávislým vývojem pro Windows Phone se nedá živit

Zařízením s Windows Phone se u nás celkem daří a dokonce se stává druhým nejrozšířenějším systémem, aspoň u nás. Ačkoliv se jedná o dobré umístění, vývojářům to ale nestačí. V našem rozhovoru s Igorem Kulmanem se dozvíte, jaká úskalí čekají na vývojáře, jak se programuje pro tuto platformu a jak ji celkově hodnotí.

igor_kulman

Nové tablety od Amazonu

Amazon představil nové tablety, které zaujmou především cenou. Ačkoliv je jejich systém založený na Android, nenajdete na nich ekosystém od Googlu. Na své si přijdou i děti.

kindle-fire-hd-2014-theverge-13_1320.0

iOS 8 k dispozici ke stažení

Apple vydal osmou verzi svého systému pro smartphony iPhone i tablety iPad. Již během 24 hodin byla nová verze obsažena na 16 % zařízení. Ačkoliv se jedná o velmi dobré číslo, nebyl ohrožen rekord stanovený sedmou verzí.

ios8

Klávesnice pro iOS 8

Majitelé smartphonů od Applu mohou konečně stahovat nejnovější verzi systému iOS s pořadovým číslem 8. Největší novinka se týká možnosti instalace alternativní klávesnice. Dva velcí hráči na tomto trhy již stihli vypustit své verze, přičemž klávesnice Switkey zaznamenala již milión stažení za 24 hodin.

extra_large_quicktype_hero

Android One

Google společně s výrobci smartphonů představil nový projekt Android One v plné kráse. Jedná se o cenově dostupné mobily s čistým systémem Android. Dokonce Mediatek vydal zdrojové kódy k představeným modelům, díky čemuž může komunita začít tvořit. Předpokládá se, že do konce roku bude dodáno na trh 2 milióny smartphonů.

Android_One_Trio_HD_Wide

Microsoft zrušil pravidelné poplatky pro vývojáře

Vývojářům nyní stačí zaplatit pouze jeden poplatek a mohou tvořit obsah, kdy se jim zachce. Dříve museli platit každý rok, jinak byly aplikace odstraněny z obchodů. To bylo dosti nepříjemné a spíše tento způsob prodražoval působení vývojářů na platformě Windows a Windows Phone.

Windows Phone Store

APLIKACE A HRY – NOVINKY A AKTUALIZACE

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #37 – Apple Watch, platby mobilem a 2 hodiny na vrácení peněz v Obchodě Play

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat