reklama

Cyanogen Inc. ve spárech Microsoftu, Yahoo, Samsungu a Amazonu?

Cyanogen Inc. ve spárech Microsoftu, Yahoo, Samsungu a Amazonu?
2014-08-29T09:46:55+02:00
• 29. 8. 2014

Cyanogen Inc. je nově vzniklá společnost, která nyní stojí za vývojem komunitní verze Androidu CyanogenMod. Během své existence firma získala investory a také došlo na několik komplikací. Cyanogen Inc. se podařilo dohodnout s výrobci smartphonů, což vedlo k vytvoření modelů s předinstalovanou komunitní verzí Androidu.

10.11.13-1

Ačkoliv se CyanogenMod stále těší velké oblibě, nemůžeme tvrdit, že došlo od vzniku společnosti k masivnímu rozšíření. Byť je k dispozici i jednoduchý instalátor. Dle dostupných informací Cyanogen Inc. hledá další cestu k nabrání financí od dalších investorů. Web The Information uvádí, že by tentokrát mohly být ve hře velké technologické společnosti. Mluví se například o Microsoftu, Yahoo, Samsungu a Amazonu. Ty se údajně výrazně zajímají o možnost partnerství s Cyanogen Inc.

Dokonce zakladatel Steve Kondik se setkal se současným CEO Microsoftu, Satya Nadella. Měli se bavit o možnosti investic, ale bližší informace nejsou známé.

Je docela moĹľnĂ©, Ĺľe pouze dojde k „napumpovánĂ­“ financĂ­ do Cyanogen Inc. od tÄ›chto technologickĂ˝ch gigantĹŻ a nic vĂ­c se dĂ­t nebude. Další variantou mĹŻĹľe bĂ˝t odkoupenĂ­ Cyanogen Inc. ProzatĂ­m si budeme muset poÄŤkat, jak se celá situace vyvine.

Zdroj: androidbeat.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim