reklama

Xiaomi zřejmě pracuje na konkurentovi Fitbit

Xiaomi zřejmě pracuje na konkurentovi Fitbit
2014-07-10T11:30:55+02:00
• 10. 7. 2014

Čínský výrobce Xiaomi nabízí smartphony, tablety i powerbanky. Tohle všechno se Xiaomi podařilo jak vyrobit, tak hlavně prodat. Známe čísla jako 200 tisíc kusů za 45 sekund a tomu dále podobné. Co jim tedy ještě chybí, je nějaké weareble zařízení.

Při rozhovoru byl CEO firmy vyfocen s neznámým náramkem na ruce. Zřejmě se jedná o nový produkt z čínské firmy, který by mohl konkurovat například Fitbit, který jsme testovali, či Jawbone. Na tomto trhu se moc „hráčů“ nevyskytuje, takže by mohla čínská firma přijít právě v čas.

xiaomi-mi-band-smart-bracelet

Jak už Xiaomi známe, cena náramku zřejmě nebude vysoká. Údajně by měl stát pouhých 32 dolarů (650 Kč), což by mohlo ohrozit ostatní firmy. Xiaomi bude ovšem muset připravit nějaký software, aby náramek komunikoval, zaznamenával a analyzoval data.

Bohužel zatím nemáme přesné datum vydání, ale odhaduje se začátek roku 2015. Ke konci letošního by se však mohl dostat již na čínský trh, kde by kvůli své ceně mohl prorazit.

Právě teď ovšem očekáváme příchod nové vlajkové lodi – Xiaomi Mi3s. Je tu také možnost, že náramek bude představen společně s novým top zařízením.

Zdroj: intomobile.com

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim