reklama

Ovládněte Google Glass myšlenkami

Ovládněte Google Glass myšlenkami
2014-07-10T09:17:58+02:00
• 10. 7. 2014

Google Glass stále patří mezi velmi drahé technologické hračky. Ještě nějakou dobu si počkáme, než se objeví běžná komerční verze, u které bude cena podstatně nižší. V současnosti si je zejména pořizují vývojáři, kteří se snaží vytvořit aplikace pro využití těchto brýlí. Nyní zde máme novinku v podobě MindRDR aplikace.

slider-image

K jejímu využití si musíte zakoupit přenosný bezdrátový elektroencefalogram, který se naštěstí nachází na trhu v podobě Neurosky MindWave. Ten vás přijde na 89 eur, což je zanedbatelná cena v porovnání s Google Glass.

Díky spojení těchto gadgetů a aplikace MindRDR můžete fotit a sdílet fotografie (Facebook a Twitter) pouhými myšlenkami. Neurosky MindWave zaznamenává aktivitu vaše mozku a následně vyhodnocuje data, která jsou posílána do Google Glass. Následně dojde ke zpracování pomocí aplikace MindRDR a provede se úkon.

Samotná funkcionalita je omezená interpretací dat z mozku a možností měření. Do budoucna se samozřejmě plánuje rozšíření rozsahu, ale na to si ještě počkáme. I tak zde máme zajímavou ukázku spojení dvou technologií.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim