reklama

Uživatelé mění iPhone za Galaxy S5

Uživatelé mění iPhone za Galaxy S5
2014-07-03T09:45:12+01:00
• 3. 7. 2014

Po konci druhého čtvrtletí se opět objevují řady statistik, které shrnují úspěchy jednotlivých společností v dosavadním roce. K zajímavým číslům pak došli ve Velké Británii, kde měřili přechod uživatelů iPhonů ke konkurenčnímu Samsungu Galaxy S5.

SM-G800H_GS5 mini_Black_11

Celkem 26 % uživatelů, kteří zakoupili Samsung Galaxy S5, přechází od Applu a jeho iPhonu.  Je však třeba připomenout, že ve Velké Británii stále Galaxy S5 nestačí na iPhone 5c a 5s. iPhone 5C celkem zaujímá 11,1 % a iPhone 5S 11 % britského trhu. Galaxy S5 naproti tomu čítá pouze 9 % mobilního trhu. Je třeba podotknout, že korejský výrobce má v první pětce nejprodávanějších telefonů ještě Galaxy S4, který přestavuje 6 % trhu.

iphonecomparison

Ve zbytku Evropy jsou čísla uživatelů, kteří přechází od Applu k Samsungu, o něco nižší. Zde došlo ke zmíněné výměně u 17 % uživatelů. Na druhou stranu, nejsilnější podporu má Apple zajisté ve Spojených státech amerických. Pouze 8 % uživatelů, kteří zakoupili Samsung Galaxy S5, pak přešlo od Applu. Majitelé iPhonů jsou v těchto končinách tedy poměrně loajální ke své značce.

I přesto se jedná o poměrně zajímavá čísla. Už jen proto, že sílí spekulace o nové verzi iPhonu, který by měl mít větší displej. Právě malý displej současného iPhone 5s je u mnoha uživatelů chápána jako velká nevýhoda. Brzy tak uvidíme, zda bude nárůst přecházejících uživatelů pokračovat, nebo se naopak sníží.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat