reklama

Safírové sklo – Apple údajně připravuje, Kyocera už testuje

Safírové sklo – Apple údajně připravuje, Kyocera už testuje
2014-07-11T11:58:32+02:00
• 11. 7. 2014

Jako obvykle se objevují spekulace před uvedením nového iPhonu. Pokud pomineme rozměry novinky, tak největší výhodou by mělo být nové sklo z přední strany. Dle dosavadních informací se má jednat přímo o safírové sklo, které jsme doposud mohli nalézt jen u kvalitnějších hodinek.

Jejich majitelé vám dosvědčí, že tento materiál vydrží takřka vše a vůbec ho nemusíte šetřit. Samozřejmě to neznamená, že by takové sklo nebylo nezničitelné. Na druhou stranu má lepší vlastnosti než doposud nejrozšířenější Gorilla Glass od společnosti Corning.

Safírové sklo

Nepoškrabatelné sklo odolávající jakémukoliv otěru. Safírové sklo je ve skutečnosti syntetický (umělý) korund. Na stupnici tvrdosti se nachází na číslici 9 – nejtvrdší na světě je diamant s číslicí 10. Pro porovnání – křemíkové sklo se pohybuje v číslech mezi 4 – 5. Základ pro safírové sklo je oxid hliníku, který se taví při teplotě 2150 stupňů.

Marques Brownlee (MKBHD) získal přední panel budoucího iPhonu a na videu níže ukazuje některé vlastnosti, díky kterým si uživatelé oblíbí nový materiál na svém zařízení.

Avšak Apple není jedinou společností, která zvažuje využití safírového skla. Další firmou by měla být Kyocera, která ve svých laboratořích testuje a porovnává nový materiál. Naštěstí uniklo video, kde například můžeme vidět, jak prototypy dopadají na menší kamínek.

Safírové sklo má co nabídnout a bude záležet jen na výrobcích, jestli jej použijí. Pokud se jeho přednosti potvrdí i v praxi, je možné, že by nakonec mohlo dojít k rozšíření, což by se nemuselo líbit společnosti Conrning.

Zdroje: ubergizmo.com, hodinky-damske-panske.cz

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim