reklama

Nové čipy Apple A8 zřejmě překonají takt 2 GHz

Nové čipy Apple A8 zřejmě překonají takt 2 GHz
2014-07-13T10:30:31+02:00
• 13. 7. 2014
1

Již nějakou dobu se v androidích top modelech vyskytují procesory s taktem vyšším než 2 GHz. Tato hodnota by měla být překonána i u nových Apple čipů, které ponesou jméno Apple A8. V minulých generacích jsme se setkávali s taktem okolo 1,3 GHz, což tedy v nových zařízení bude již minulostí.

A8

Chipset bude zasazen do nového, již dlouho spekulovaného, Apple iPhonu 6 a do tabletu, který by se měl jmenovat Apple iPad Air 2. Měl by se nacházet ve dvou provedeních. Výkonnější by se měl nacházet v tabletu a předpokládá se, že jeho taktovací frekvence bude 2,6 GHz. Znovu bychom se měli dočkat 64bitové verze. Čip A8 bude stále dvoujádrový. Je celkem zajímavé, že Apple nejde se směrem nárůstu jader, stejně jak je tomu u firem zaměřujících se na androidí trh.

TSMC

Zhruba před rokem se objevily informace, že Apple bude přecházet od Samsungu k TSMC. Nyní se objevují podobné zprávy znovu a zřejmě se nakonec i tak stane. S největší pravděpodobností budou obě firmy tento rok dodávat součástky Applu.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Followtrue

13. 7. 2014, 21:15

Tak apple nepotrebuje hnat jadra a taký výkon CPU ako potrebuje android to vsetko je na optimalizácii a kedze Android je najvesci zrut vykonu spomedzi OS tak ho potrebuje vela

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim