reklama

Android Wear – ovládněte nejen svou domácnost videa

Android Wear – ovládněte nejen svou domácnost [videa]
2014-07-13T17:29:09+02:00
• 13. 7. 2014
2

Google představil Android Wear již před nějakou dobou a zbylé informace jsme se dozvěděli na vývojářské konferenci. Ještě neuplynul ani měsíc od této události a oficiální začátku prodeje chytrých hodinek s tímto systémem a už tu máme komplexnější způsoby využití.

V základu se dá Android Wear používat pro čtení notifikací, základní ovládání médií, vyhledávání informací nebo odpovídání na zprávy, ale existují i další možnosti. Před nějakou dobou se na internetu objevilo video, jak se nový systém dá využít pro ovládání domácnosti. V krátkém záznamu uvidíte základní povely pro rozsvícení lampy nebo i otevření garáže.

Dnes tu máme již druhou ukázku, za kterou stojí známý Youtuber Armanda Ferreira. Podrobněji nám ukáže, jak využívá LG G Watch s Androidem Wear ve svém domě.

Na videu jste moli vidět poměrně zásadní rozdíl mezi zadáváním příkazů hlasem a jednoduchým ovládáním skrze displej. Vzniklá časová prodleva u hlasového způsobu je zapříčiněna rozpoznáním toho, co bylo řečeno. Snad se podaří celý proces zrychlit, ale i tak se jedná o poměrně užitečnou věc.

Nejvíce zřejmě potěší ukázka upozornění, že někdo otevře dveře. Armando u těch svých má nainstalované senzory, tudíž se vždy dozví, jestli třeba jeho potomek šel na zahradu. Jak sám dodává, jeho nejoblíbenější funkcí je vypnutí/zapnutí televize. To asi uvítá každý, kdo je příliš znaven, již leží v posteli a dálkové ovládání je někde na stolku mimo dosah.

Samozřejmě vám nestačí jen Android Wear, smartphone a další chytrá zařízení. Všemu napomáhá software Tasker, který jsme u nás již jednou testovali. Díky této aplikaci a ještě několika doplňkům si můžete vytvořit z běžné domácnosti „chytrý domov“.

V českých podmínkách se zatím takto nedá Android Wear využít. Čeština stále není plně podporována a museli byste na hodinky mluvit anglicky. Snad si dá Google načas a zpřístupní tyto možnosti i v malém českém rybníčku.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dobrý den,
V článku zcela chybí informace o automatizačním systému který řeší veškeré ovládání. Vzhledem k tomu, že to je nejdůležitější součást „chytré domácnosti“ by si zasloužil alespoň menší popis.

Tomáš Valigura

14. 7. 2014, 11:57

Viděl bych to úplně stejně. :-(

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim