reklama

Zajímavost: S Google Glass lze přesně střílet puškou i zpoza rohu

Zajímavost: S Google Glass lze přesně střílet puškou i zpoza rohu
2014-06-04T12:18:21+01:00
• 4. 6. 2014

Rozšířená realita se kolem nás začíná objevovat čím dál tím více, ať už se jedná například o Ingress, Oculus Rift nebo Google Glass. S pokročilejšími technologiemi přichází na řadu i zbrojařský průmysl, ve kterém působí i společnost TrackingPoint. Ta má na starosti převážně vývoj přesně naváděných zbraní, mezi které patří i puška poháněná ARM procesorem a operačním systémem Linux.

Jak uvedl web The Verge, v poslední době se taktéž zaměřují na využití nositelných zařízení při boji. Na videu níže je prezentována spolupráce Google Glass s hledím útočné pušky, kde je obraz přenášen přímo do hranolu a voják tak přesně ví, kdy vystřelit aniž by mu hrozilo nebezpečí. Bez problému tak lze střílet třeba zpoza rohu. Tato technologie je kompatibilní nejenom s Google Glass, ale i se smartphony a tablety.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim