reklama

To nej z uplynulého týdne #24 – Google Fit, Quantum Paper a vylepšený multitasking u iOS 8

To nej z uplynulého týdne #24 – Google Fit, Quantum Paper a vylepšený multitasking u iOS 8
2014-06-15T15:14:44+02:00
• 15. 6. 2014
2

První krůčky v novém programovacím jazyce od Applu

Americký gigant představil na konferenci WWDC zcela nový programovací jazyk, jehož se ujali vývojáři a již nyní vytvářejí první aplikace. U nás si již můžete přečíst článek, jak začít vyvíjet ve Swiftu od Applu.

Obr1

Samsung se připravuje na iPhone 6

Korejský výrobce se připravuje na uvedení konkurenčního smartphonu od Applu. Začíná snižovat dodávky nejnovějšího top modelu Galaxy S5. Zřejmě to souvisí i s představením vybavenějšího zařízení, které bude zapadat do rodiny Galaxy.

SAMSUNG CSC

iOS 8 s podporou více oken na jednom displeji

Do této chvíle se jen spekulovalo o možnosti spuštění dvou aplikací vedle sebe v systému iOS. Nyní na to jsou důkazy, což zřejmě souvisí s budoucí řadou tabletů iPad.

multitasking

Google kupuje Skybox Imaging

Společnost z Mountain View se začíná osamostatňovat v oblasti pořizování snímků naší planety. Za tímto účelem kupuje poměrně mladý startup, který vytváří menší a výkonné satelity. Jejich využití se najde i v oblasti poskytování internetového připojení.

Skybox Announcement Logo_sm

Moje firma na Googlu

Zcela nová aplikace od Googlu je určena především pro majitele stránek na Google+. Případně ji využijí i ti, co mají svou firmu v některých službách. Nabízí lepší přehledy a statistiky, přičemž se dá využít i k základní editaci údajů nebo posílání nových příspěvků.

Screenshot_155

Quantum Paper by měl nahradit Holo

Zřejmě se brzy dočkáme zcela nové designové strategie od Googlu. Měly by propojit mobilní aplikace s webovými verzemi. Zřejmě se tak dočkáme sjednocení napříč platformami.

nexusae0_image_thumb14

Google Fit

Google si na nás připravuje novou službu, aspoň podle informací webu Forbes. Měla by se zaměřovat na shromažďování informací o našem zdravotním stavu nebo o sportovních výkonech. Zřejmě se jedná o konkurenci HealthKit od Applu.

google-android-wear-motorola-360-2

Samsung uvedl Galaxy Tab S 8.4 a 10.5

Korejský výrobce nabízí ve své produktové řadě tabletů dvě novinky navíc. Nabízejí vysoké specifikace a tenký profil. Dalo by se říci, že se jedná o vylepšenou řadu Galaxy TabPro.

Screenshot_154

Začíná testování Full HD videí v aplikaci Youtube pro Android

Konečně jsme se dočkali, byť ne všichni mohou využívat nové možnosti aplikace Youtube. Už i naši čtenáři potvrzují, že mají možnost sledovat videa ve Full HD na svých smartphonech a tabletech. Bohužel neexistuje žádný návod, jak tuto možnost přinést na všechna zařízení.

Untitled-1

Android 4.4.3 přináší několik chyb navíc

Nejnovější verze systému od Googlu obsahuje na 7000 oprav a změn, bohužel přináší i několik problémů navíc. Taktéž se nám ozvali čtenáři, že zaznamenali problémy u svých Nexus zařízení.

Nexus-lineup1

APLIKACE A HRY – NOVINKY A AKTUALIZACE

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #23 – iOS 8, Android 4.4.3, Google Nearby a Tango

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Podcast nebude?

Přemysl Vaculík

VIP 15. 6. 2014, 18:39

Dobrý den, podcast jsme odložili na neurčito.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim