reklama

Google podrobně ukázal Android Wear

Google podrobně ukázal Android Wear
2014-06-25T19:44:53+02:00
• 25. 6. 2014

Představení platformy Android Wear jsme se dočkali již v březnu, až nyní nám ale Google ukazuje podrobnosti. Nová hodinková platforma se vám snaží zobrazovat vždy co nejrelevantnější obsah. Ten bere především z telefonu. Jedná se ve své podstatě o zdokonalené Google Now uzpůsobené pro displeje hodinek.

DSC_3544

Hodinky vám budou na základě různých senzorů dosazovat informace, které byste mohli ocenit. Budou tak sloužit především jako prodloužená ruka vašeho telefonu. Na obrazovce se vám bude zobrazovat obsah v podobě karet. Jejich obsah bude vyplněn prozatím pouze notifikacemi z telefonu. Ty se s novým Android Wear API dají dále rozšířit. Mohou mít více stran, možnost nadiktovat odpověď či jednoduše shromažďovat notifikace jedné aplikace k sobě. Například všechny nové emaily uvidíte hned u sebe.

DSC_3612 DSC_3592

Samozřejmostí je potom možnost změnit vzhled samotných hodin, k dispozici jsou jak digitální tak analogové. Po kliknutí na hodiny potom aktivujete hlasové zadávání či stačí říct známe slovo „Ok, Google“. Ukazována byla také synchronizace, kdy nadiktuje poznámku a ta se vám hned zobrazí v telefonu.

Google na konferenci mluvil také o novém Android Wear SDK pro vývojáře. Toto nové SDK umožní vývojářům vyvíjet aplikace přímo pro tuto novou platformu. Zatím se zde setkáváme s nálepkou „Již brzy“. SDK bude především disponovat přístupem ke všem senzorům, datům synchronizovaným s telefonem, hlasovým ovládáním a vlastním rozhraním.

DSC_3597 DSC_3623

Již známé LG G Watch budou k objednání již dnes v obchodě Play. K nim se připojuje Samsung s novými hodinkami Gear Live, které budou také dostupné k objednání již dnes. Moto 360 budou naopak k mání až na konci léta.

DSC_3663 DSC_3661

Zdroj: live.theverge.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit