reklama

Průzkum IDC: Jaké vlastnosti určují nákup chytrého telefonu?

Průzkum IDC: Jaké vlastnosti určují nákup chytrého telefonu?
2014-05-24T11:45:32+02:00
• 23. 5. 2014
3

Pokud si chcete pořídit nový smartphone, co vše berete v úvahu? Rozhoduje u vás větší displej, životnost baterie, vzhled daného zařízení nebo snad operační systém? Odpovědi se lišily od člověka k člověku. Avšak jedna odpověď vyčnívala nad ty ostatní. Z průzkumu vyplynulo, že mnoho uživatelů,  kteří mají Windows Phone, si svoje zařízení vybrali právě kvůli tomuto operačnímu systému.

BncyxudIQAAntRy

Tento průzkum provedla IDC a zúčastnilo se jej 50 000 lidí v 25 zemích. Z průzkumu tedy vyplývá, že 40 % uživatelů Windows Phone má svůj telefon právě kvůli operačnímu systému. To je více, než má Android (37 %) a iOS (32 %).

Kupodivu se zdá, že Windows Phone porazil Android a Apple v otázce dotykového displeje, alespoň tedy u většiny dotázaných. Není překvapením, když jde o výběr zařízení kvůli samotné značce, Apple jasně dominuje s 32 %, ve srovnání s Android a Windows Phone, kteří mají shodně 25 %.

Nicméně, je zde jedna oblast, ve které se většina zúčastněných shodovala. Kdyby si měli kupovat nové zařízení, jednoznačně by byla na prvním místě životnost a výdrž baterie, kde Android má 56 %, Windows Phone 53 % a Apple 49 %. Vzhledem k dominanci této oblasti by možná měli výrobci trochu zpozornět a brát v úvahu i tento jasný důkaz.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Prosím neplést životnost baterie s vádrží na nabití.

Takze zvetsime dysplej :-D

Jan Šindelář

23. 5. 2014, 21:22

Už je na čase aby se výrobci začali soustředit víc na výdrž a nepředháněli se v okem neposyřehnutelné jemnosti displeje a podobných blbostech. Bohužel LG, Samsung, HTC i Huawei nám předvádí pravý opak…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim