reklama

Nová konkurence pro Snapchat ze strany Facebooku a Yahoo

Nová konkurence pro Snapchat ze strany Facebooku a Yahoo
2014-05-20T10:15:43+02:00
• 20. 5. 2014
4

Snapchat je velmi známá aplikace na posílání rychlých foto zpráv nebo krátkých videí. Funguje jednoduše a prostě. Vyfotíte daný moment, který chcete poslat, ve velmi jednoduchém editoru můžete dodat text nebo něco přimalovat. Vyberete příjemce (může jich být i více) a odešlete. Vaši přátelé fotografii uvidí jen vámi zvolenou dobu, maximálně deset vteřin a poté se na ni již nemohou podívat.

Screenshot_2014-05-19-10-58-40

Poslední dobou se začínají objevovat zprávy, že Facebook chystá svůj projekt Slingshot. Ten má fungovat na podobném principu jako Snapchat. K tomuto rozhodnutí zřejmě vedla nevydařená nabídka učiněná majiteli Snapchatu. Facebook chtěl jeho aplikaci koupit za 3 miliardy dolarů.

Dalším náznakem příchodu nové aplikace je odstranění softwaru Poke z App store. Díky té jste mohli „šťouchnout“ do svých přátel pomocí videa nebo fotografie, která po deseti vteřinách zmizela. Ano, fungovala stejně jako Snapchat. Její zmizení může naznačovat mnoho věcí, ta hlavní je příchod jejího nástupce.

Posledním velkým hráčem na této scéně bude nejspíše Yahoo, ten oslovil sedmičlenný tým, který stojí za aplikací Blink, aby se připojil do jejich týmu pro „Chytrou komunikaci“. Tvůrci aplikace na nabídku kývli. Hned poté byla jejich aplikace odstraněna z obchodů a na jejich webu se objevila zpráva, že se těší na spolupráci s Yahoo. Bohužel bližší informace o připojení týmu nebyly zveřejněny.

Poslední změny v Yahoo naznačují nové zaměření na trh mobilních aplikací. A vynakládají na to nemalé částky. Nová manažerka s tím dělá doslova divy a je rozhodnutá znovu vybudovat slávu firmy.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Roman Pöschl

Vysokoškolák obor IT, nadšenec nových technologií a nejen mobilních, začínající audiofil... Kontakt viz FB.

Komentáře

Další zajímavostí je, že takováto služba již existovala, asice Facebook Poke. Tuto aplikaci ale Facebook během minulého týdne smazal z Apple App Store (nevím zda neexistovala pouze pro iOS) a teď spouští totožnou službu znovu. :-)

3 biliony jsou 3 miliardy.

Přemysl Vaculík

VIP 20. 5. 2014, 17:42

Omlouvám se, opraveno.

Nic se neděje :) jen jsem nechtěl, aby došlo k nějaké mystifikaci :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim