reklama

Apple může mít problém s názvem iWatch

Apple může mít problém s názvem iWatch
2014-05-06T07:32:33+01:00
• 6. 5. 2014

V polovině minulého roku se objevily informace o registrování obchodní značky iWatch společností Apple. Jednalo se o malé potvrzení toho, že americký gigant plánuje uvedení vlastních hodinek. V tuto chvíli čekáme na uvedení nového produktu s značení iWatch, ale zatím nemáme bližší informace. Internetem pouze prolétávají náznaky.

iwatchc_martinhajek_clean_31-970x0

Pokud Apple skutečně uvede chytré hodinky iWatch, zřejmě se objeví žaloba kvůli podobnosti nového názvu s produktem jiné společnosti. Jde konkrétně o švýcarského výrobce hodinek Swatch. Ten ve svém portfóliu nabízí hodinky s digitálním displejem, jenž se nazývají ISwatch. Společnost uvádí, že podobnost je příliš velká a mohla by vzbuzovat zmatky mezi zákazníky.

B_SIK121D-iSWATCH

V konečném důsledku nemusí ani dojít na žaloby. Orgány, jenž se zabývají ochrannými známkami, nemusí jednoduše schválit název iWatch kvůli podobnosti. Pokud by se jednalo o dva různé výrobky ze dvou různých sektorů, zřejmě by zde nebyl problém. Ovšem obě zařízení budou nositelná na zápěstí a budou poskytovat základní funkci pro sledování času.

Jestliže Swatch půjde do sporu, je vysoce pravděpodobné, že zvítězí. Důkazem toho může být například název IPHONE brazilské společnosti, jenž jej nabízí se systémem Android. V tomto případě Apple neuspěl a úřady daly přednost firmě, která si nechala registrovat ochrannou známku dříve.

Zdroj: forbes.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim