reklama

Strážkyně mobilů: ví, jak na zabezpečení smartphonů

Strážkyně mobilů: ví, jak na zabezpečení smartphonů
2014-04-28T10:30:40+02:00
• 28. 4. 2014

Vzpomínáte si na seriál Strážci vesmíru? A chtěli byste potkat tři studentky v upnutých oblečcích superhrdinek – Strážkyň mobilů, které šíří informační osvětu ohledně zabezpečení smartphonů? Doražte 2. května na Studentský Majáles a nechte se pozvat na workshopy, kde vám Strážkyně nainstalují třeba Anti-theft aplikaci přímo do mobilu.

logo strazci mobilu

Strážci mobilů se vylíhli jako studentský projekt oboru Informační studia a knihovnictví na Masarykově univerzitě. Nejprve se chtěli soustředit na zabezpečení chytrých přístrojů v malých firmách a problematiku BYOD, pak se ale rozhodli, že budou cílit na studenty. Uvědomovali si, že to není úplně nejchytlavější téma, a proto se inspirovali legendárním seriálem Strážci vesmíru (Power Rangers). Rozhodli se, že budou symbolicky bojovat proti zlounům, kteří studentům chtějí ukrást nebo zneužít data. V kostýmech. A také prostřednictvím videa. A na praktických workshopech.

Soustředí se na tři oblasti: aplikace, ochranu dat a internet a usilují hlavně o to, aby si uživatelé smartphonů uvědomili potenciální rizika a chovali se obezřetně. Nejsou to žádné IT girls, které z fleku naprogramují mobilní aplikaci, mají ale drive a ví, jak zaujmout a rozšířit povědomí o rizicích zabezpečení chytrých telefenů s operačním systémem Android. Ten je totiž pochopitelně nejzranitelnější a ne každý si uvědomuje, že bezhlavé stahování a schvalování opravnění aplikací z Google Play není úplně bez rizika.

1620821_764354566922282_2892411320472396333_n

První workshop Strážkyně pořádají už v pondělí 28.4.2014 od 15:15 do 17:00 hodin na Filozofické fakultě MU. Všem účastníkům nainstalují aplikaci Anti-theft na jejich mobilní zařízení s operačním systémem Android a krok za krokem ukáží jednotlivé funkce od spuštění sirény na mobilu až po vyfocení zloděje. Kromě základních pouček o zacházení s chytrým telefonem je také seznámí s další aplikací upozorňující na požadování podezřelých oprávnění při stahování nejrůznějších aplikací. Workshop bude velice praktický a tudíž hravý. (A dostanete občerstvení! A je to celé zdarma!)

Strážci mobilů workshopy

Pokud ho nestihnete, další setkání proběhnou 5. a 22. května!

Holky na všechno zbyly jen tři a uvítají pomoc kohokoliv, kdo se bude chtít zapojit.

Všechny aktuální informace a fotky v těsných kostýmkách najdete na FB: facebook.com/strazcimobilu

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat