reklama

Samsung Ativ Core – nová šance pro Windows Phone

Samsung Ativ Core – nová šance pro Windows Phone
2014-04-07T09:00:34+00:00
• 7. 4. 2014
Thumbnail

Konference Microsoft Build ze začátku tohoto měsíce přinesla kromě nejnovější verze mobilní platformy Windows Phone 8.1 také první chytré telefony od Nokie, které v základu dostanou tuto verzi systému. O ostatních výrobcích z řad partnerů nepadla bohužel žádná zmínka, nicméně netrvalo dlouho a společnost Samsung po více než roční odmlce plánuje oživit výrobu zařízení se systémem od Microsoftu.

Samsung Ativ Core

Referenční zařízení s názvem Ativ SE pro amerického operátora Verizon bylo jen první vlaštovkou z dílny jihokorejského výrobce. Souběžně po jeho boku probíhal vývoj modelu Ativ Core, který poputuje do celosvětového prodeje. Výbava předpovídá zařazení do střední třídy, o čemž vypovídá 1GB operační paměť RAM nebo 4,5palcový displej s HD rozlišením. Záda by měla disponovat 2100mAh baterií a 8 nebo 13megapixelovým fotoaparátem.

Softwarovou výbavu nakonec uzavře systém Windows Phone 8.1. Kdy a za jakou prodejní cenu jej společnost oficiálně představí, není prozatím známo, ale pravděpodobně můžeme počítat s přelomem jara/léta, kdy Nokia má v květnu uvolnit do prodeje nedávno uvedené Lumie 930, 630 a 635.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit