Samsung Ativ Core – nová šance pro Windows Phone

Samsung Ativ Core – nová šance pro Windows Phone
2014-04-07T09:00:34+02:00
• 7. 4. 2014

Konference Microsoft Build ze začátku tohoto měsíce přinesla kromě nejnovější verze mobilní platformy Windows Phone 8.1 také první chytré telefony od Nokie, které v základu dostanou tuto verzi systému. O ostatních výrobcích z řad partnerů nepadla bohužel žádná zmínka, nicméně netrvalo dlouho a společnost Samsung po více než roční odmlce plánuje oživit výrobu zařízení se systémem od Microsoftu.

Samsung Ativ Core

Referenční zařízení s názvem Ativ SE pro amerického operátora Verizon bylo jen první vlaštovkou z dílny jihokorejského výrobce. Souběžně po jeho boku probíhal vývoj modelu Ativ Core, který poputuje do celosvětového prodeje. Výbava předpovídá zařazení do střední třídy, o čemž vypovídá 1GB operační paměť RAM nebo 4,5palcový displej s HD rozlišením. Záda by měla disponovat 2100mAh baterií a 8 nebo 13megapixelovým fotoaparátem.

Softwarovou výbavu nakonec uzavře systém Windows Phone 8.1. Kdy a za jakou prodejní cenu jej společnost oficiálně představí, není prozatím známo, ale pravděpodobně můžeme počítat s přelomem jara/léta, kdy Nokia má v květnu uvolnit do prodeje nedávno uvedené Lumie 930, 630 a 635.

Zdroj: unwiredview.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat