reklama

Samsung Ativ Core – nová šance pro Windows Phone

Samsung Ativ Core – nová šance pro Windows Phone
2014-04-07T09:00:34+01:00
• 7. 4. 2014

Konference Microsoft Build ze začátku tohoto měsíce přinesla kromě nejnovější verze mobilní platformy Windows Phone 8.1 také první chytré telefony od Nokie, které v základu dostanou tuto verzi systému. O ostatních výrobcích z řad partnerů nepadla bohužel žádná zmínka, nicméně netrvalo dlouho a společnost Samsung po více než roční odmlce plánuje oživit výrobu zařízení se systémem od Microsoftu.

Samsung Ativ Core

Referenční zařízení s názvem Ativ SE pro amerického operátora Verizon bylo jen první vlaštovkou z dílny jihokorejského výrobce. Souběžně po jeho boku probíhal vývoj modelu Ativ Core, který poputuje do celosvětového prodeje. Výbava předpovídá zařazení do střední třídy, o čemž vypovídá 1GB operační paměť RAM nebo 4,5palcový displej s HD rozlišením. Záda by měla disponovat 2100mAh baterií a 8 nebo 13megapixelovým fotoaparátem.

Softwarovou výbavu nakonec uzavře systém Windows Phone 8.1. Kdy a za jakou prodejní cenu jej společnost oficiálně představí, není prozatím známo, ale pravděpodobně můžeme počítat s přelomem jara/léta, kdy Nokia má v květnu uvolnit do prodeje nedávno uvedené Lumie 930, 630 a 635.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim