reklama

Lenovo zakoupilo patenty od NEC Corporation

Lenovo zakoupilo patenty od NEC Corporation
2014-04-07T10:45:35+02:00
• 7. 4. 2014

Lenovo oznámilo, že zakoupilo několik patentů od japonské společnosti NEC. Může se jednat o velice důležitý nákup, který pomůže Lenovu při tvorbě nových výrobků.

Společnost totiž zakoupila celkem 3800 patentů, které mimo jiné zahrnují také technologie týkající se 3G a LTE. Tyto technologie jsou dostupné ve většině dnešních chytrých telefonů. I přes to, že společnost koupila v loňském roce Motorolu, právě patenty si Google ponechal. I to mohl být jeden z důvodů, proč se společnost k nákupu patentů odhodlala.

30_lenovo_nec

Viceprezident duševního vlastnictví Lenovo Ira Blumberg prohlásil, že si je společnost vědoma, že silné portfolio patentů je klíčem pro úspěch na trhu s chytrými telefony. Tím, že Lenovo rozšiřuje své mobilní výrobky i na nové trhy, nákupem patentů dokazuje, že je společnost odhodlána dosáhnout celosvětového úspěchu.

Lenovo hodlá i nadále získávat nové patenty, i přes to, že již nyní je vlastníkem velkého množství patentů. Očividně chce více podpořit rozvoj nových výrobků.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim