reklama

Projekt ARA – podívejte se do zákulisí vývoje modulárního smartphonu

Projekt ARA – podívejte se do zákulisí vývoje modulárního smartphonu
2014-04-04T07:31:02+02:00
• 4. 4. 2014

Projekt ARA původně čistě spadal jen pod Motorolu, která se rozhodla realizovat nápad Phoneblocks. Již jsme mohli vidět několik obrázků, renderů a videí. Tentokrát se objevilo video, které vám ukáže postup prací na modulárním smartphonu pod vedením Googlu.

Screenshot_1

Ve videu můžete vidět nejrůznější zástupce týmů a jak vlastně pracují na vývoji. V některých částech si můžete všimnout, že pro testování jednoduše používají části smartphonů, aby vyzkoušeli jednotlivé moduly. Například v čase 0:52 jde vidět displej ze smartphonu od Motoroly. Ten spojili se základní deskou – slouží pro testování softwaru, ovladačů a operačního systému.

V druhé části videa jste si mohli všimnout, že již mají způsob, jak udržet jednotlivé části bloků na hlavní základní desce. Aby se modulární smartphone nerozpadl, tak používají elektropermanentní magnety.

Jedná se o kombinaci permanentního magnetu a elektromagnetu. Tato technologie využívá elektrickou energii z baterie nebo externího zdroje pouze k aktivování – takzvaný dvojitý magnetický cyklus. Cykly trvají jen pár sekund nebo i méně a díky tomu spotřebují minimální energii – o 95% méně než tradiční elektromagnety.

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim