reklama

Projekt ARA – podĂ­vejte se do zákulisĂ­ vĂ˝voje modulárnĂ­ho smartphonu

Projekt ARA – podĂ­vejte se do zákulisĂ­ vĂ˝voje modulárnĂ­ho smartphonu
2014-04-04T07:31:02+02:00
• 4. 4. 2014

Projekt ARA původně čistě spadal jen pod Motorolu, která se rozhodla realizovat nápad Phoneblocks. Již jsme mohli vidět několik obrázků, renderů a videí. Tentokrát se objevilo video, které vám ukáže postup prací na modulárním smartphonu pod vedením Googlu.

Screenshot_1

Ve videu mĹŻĹľete vidÄ›t nejrĹŻznÄ›jší zástupce tĂ˝mĹŻ a jak vlastnÄ› pracujĂ­ na vĂ˝voji. V nÄ›kterĂ˝ch částech si mĹŻĹľete všimnout, Ĺľe pro testovánĂ­ jednoduše používajĂ­ části smartphonĹŻ, aby vyzkoušeli jednotlivĂ© moduly. Například v ÄŤase 0:52 jde vidÄ›t displej ze smartphonu od Motoroly. Ten spojili se základnĂ­ deskou – slouží pro testovánĂ­ softwaru, ovladaÄŤĹŻ a operaÄŤnĂ­ho systĂ©mu.

V druhé části videa jste si mohli všimnout, že již mají způsob, jak udržet jednotlivé části bloků na hlavní základní desce. Aby se modulární smartphone nerozpadl, tak používají elektropermanentní magnety.

Jedná se o kombinaci permanentnĂ­ho magnetu a elektromagnetu. Tato technologie využívá elektrickou energii z baterie nebo externĂ­ho zdroje pouze k aktivovánĂ­ – takzvaný dvojitĂ˝ magnetickĂ˝ cyklus. Cykly trvajĂ­ jen pár sekund nebo i mĂ©nÄ› a dĂ­ky tomu spotĹ™ebují minimálnĂ­ energii – o 95% mĂ©nÄ› neĹľ tradiÄŤnĂ­ elektromagnety.

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim