reklama

Microsoft spojí ceny ve Windows Phone Store a Windows Store

Microsoft spojí ceny ve Windows Phone Store a Windows Store
2014-04-15T07:45:00+00:00
• 15. 4. 2014
Thumbnail

První zmínka o sloučení dvou obchodů s aplikacemi padla už v září loňského roku. Microsoft toto téma naposledy otevřel na proběhlé konferenci Build začátkem dubna a teď podle posledních informací na oficiálním blogu Windows jej začíná pomalu zavádět do praxe. Celý další posun bude záviset na vývojářích, kteří dostanou příležitost vyvíjet tzv. univerzální aplikace. Úspěšné spojení Windows Store s Windows Store Phone by v budoucnu dohromady dalo 400 000 aplikací.

windows-phone-81-screen-logo-concept-1

Sjednocené aplikace s konsolidovanými cenami budou dostupné za 0,99 (tj. v přepočtu 19,32 Kč) nebo 1,29 dolarů (tj. cca 25,57 Kč), což v 55 % případů jde údajně o nejčastější hodnotu nákupu. Všechny potřebné změny, přes nastavení měnového kurzu až po kontrolu různých daní, mohou vývojáři provést v Dev Centru. Po vydání doporučení Microsoftu tak může dojít k automatickým změnám u některých cen na vybraných trzích.

Pro samotné uživatele chytrých zařízení s platformou Windows to znamená, že zakoupená aplikace v jednom ze dvou obchodů bude pracovat stejně, jak v počítači, tak i v chytrém telefonu a zároveň odpadne potřeba dvakrát platit za totožnou aplikaci. S oficiálním spuštěním se počítá při uvolnění aktualizace na Windows Phone 8.1.

Zdroj: blogs.windows.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit