reklama

Meizu MX3 Ubuntu – podĂ­vejte se na smartphone se systĂ©mem od Canonical

Meizu MX3 Ubuntu – podĂ­vejte se na smartphone se systĂ©mem od Canonical
2014-04-12T18:26:04+02:00
• 12. 4. 2014

V polovině minulého roku byl představen ambiciózní projekt Ubuntu Edge, který měl pomocí mini-investorů přinést první smartphone s Ubuntu Touch. Ačkoliv vybral rekordní částku v historii podobných start-upů, tak se nenašlo dostatek financí na realizování. Naštěstí jsme záhy dozvěděli, že společnost Canonical získala hardwarové partnery, jenž se postarají o výrobu a distribuci prvních zařízení s Ubuntu Touch.

Jednou z těchto společností je Meizu. Právě jejich model MX3 jsme mohli vidět na některých ukázkách se systémem od Canonical. Po delší době zde máme video ukazující, jak Ubuntu Touch funguje na tomto zařízení.

Systém je poměrně plynulý a můžeme vidět silnou provázanost s gesty. Díky tomu nebude potřeba tak často hledat jakákoliv tlačítka pod displejem. Jednoduchým pohybem prstu zleva doprava displeje se dostanete na domácí obrazovku. Galerie fotografií disponuje netradičním vzhledem a například notifikační lišta má více poloh.

Na druhou stranu lze říci, Ĺľe systĂ©m Android mĹŻĹľeme zmÄ›nit do podoby Ubuntu Touch – na internetu najdete i zdaĹ™ilĂ© návody. Vzniká tak otázka, jestli nenĂ­ uĹľ příliš pozdÄ› na novĂ˝ operaÄŤnĂ­ systĂ©m pro smartphony. Android dominuje celĂ©mu trhu, iOS posiluje a Windows Phone se zaÄŤĂ­ná vĂ­ce prosazovat. SamozĹ™ejmÄ› ještÄ› záleží na celĂ©m ekosystĂ©mu a dostupnosti zařízenĂ­ s Ubuntu Touch.

Možná rozmachu napomůže Vodafone, T-Mobile a Verizon, kteří jsou oficiálními partnery tohoto projektu. Jestliže vlastníte Nexus zařízení, můžete si Ubuntu Touch vyzkoušet.

Zdroj: geek.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim