reklama

Nokia v tichosti představila základní model 225

Nokia v tichosti představila základní model 225
2014-04-13T08:00:14+02:00
• 13. 4. 2014

Nejtenčí telefon určený k jednoduchému prohlížení internetu. Tak společnost Nokia v úvodě definovala novinku s číselným označením 225, která v portfoliu zapadne do nejnižší třídy. Finský výrobce tentokrát zcela vynechal segment dotykových zařízení a zaměřil se na telefony s hardwarovými tlačítky, s nimiž sklízí největší úspěch na rozvíjejících se trzích. S modelem 225 by Nokia mohla opět očekávat o něco lepší finanční výsledek.

Nokia 225 Dual-Sim

Nokia 225 do přední části dostala 2,8palcový displej s QVGA rozlišením. Před vnitřní podprůměrnou výbavou si zaslouží zmínku například předinstalovaný prohlížeč Xpress, který optimalizuje webové stránky, urychluje jejich načítání a zároveň snižuje spotřebu FUP limitu. Z nabídky aplikaci lze očekávat vyhledávač Bing, Facebook, Twitter nebo hry, jako je Block Breaker 3, Asphalt 6, Assassins Creed 3, The Avengers, Real Football 2012.

Tělo o tloušťce 10,4 mm a hmotnosti pouze 100 gramů v sobě skrývá FM rádio s RDS, Bluetooth 3.0 s funkcí SLAM (sdílení souborů přes emulovanou technologii NFC). Dále konstrukci doplňuje slot na paměťovou microSD kartu. Zadní část byla doplněna 2megapixelovým fotoaparátem a také baterii zajišťující v pohotovostním režimu výdrž až 36 dní (pro verzi dual-SIM platí 27 dní). Nakonec jej Nokia dodá během druhého čtvrtletí tohoto roku ve dvou verzích (s/bez podpory dual-SIM) a pěti barevných variacích (černá, bílá, červená, zelená, žlutá) za cenu okolo 54 dolarů (tj. v přepočtu 1 067 Kč bez daně).

Nokia 225 - barevné varianty Nokia 225

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat