reklama

Nokia X byla v Číně „vyprodána“ za 4 minuty

Nokia X byla v Číně „vyprodána“ za 4 minuty
2014-03-26T06:30:03+01:00
• 26. 3. 2014

Když před více než týdnem společnost Nokia slavila na čínské blogovací síti Sina Weibo, že lidé v Číně za pouhé 4 dny uskutečnili 1 milion předobjednávek, mnoho uživatelů předpokládalo velký úspěch finského výrobce. Jenže jak se říká, není všechno zlato, co se třpytí. I když v Číně funguje zcela jiný obchodní systém, prozatím jediný prodejce v zemi právě oznámil nedostupnost zboží za pouhé 4 minuty od spuštění oficiálního prodeje.

Nokia-X--Dual-SIM-2

Nebývale vysoký zájem o Nokii X v obchodě JD.com, kde se počet zájemců zastavil po 4 dnech na hranici 1 milion. Rovných 10 milionů bylo dosaženo za týden. Nejedná se zrovna o věrohodná čísla, jelikož nahánění zákazníků bylo spojeno se soutěží o několik kusů. Navíc předobjednávky byly nastavený tak, že kupující neplatí žádnou částku ani poměrnou část očekávané prodejní ceny. Jednalo se spíše o takový rezervační systém, kam zájemci napíší své jméno s příjmením, e-mailovou adresu, na kterou budou přednostně kontaktování, jestli jejich zájem stále přetrvává. Až poté následuje celý obchod.

Začátkem tohoto týdne byla Nokia X uvolněna do oficiálního prodeje internetovým obchodem JD.com a první várka zásob na skladě byla skutečně prodána za 4 minuty při prodejní ceně 599 juanů (tj. v přepočtu 1 922 Kč bez daně a dalších poplatků). Velikost první dodávky samozřejmě prodejce neuvedl, ale spekuluje se o pouhých 10 000 kusech zařízení. Prodej další várky Nokie X je naplánovaný na 31. března.

Zdroj: intomobile.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim