reklama

Microsoft a Dell uzavřely patentovou licenční dohodu

Microsoft a Dell uzavřely patentovou licenční dohodu
2014-03-29T12:30:09+02:00
• 29. 3. 2014

Na vzájemném sdílení licencovaných patentů se dohodly americké společnosti Microsoft a Dell, které nově vzniklou spolupráci oznámily široké veřejnosti teprve ve středu. Ani jedna ze stran neuvedla žádné přesnější detaily k uzavřené smlouvě kromě toho, že půjde o sdílení technologii týkajících se Androidu, Chrome OS a Xboxu. Nicméně pár podstatných informací kolem tohoto partnerství přeci jen uniklo.

Microsoft Dell

Zatímco Dell získá od Microsoftu jako protiplnění několik licencí z herní konzole Xbox, naopak Microsoft obdrží poplatky za produkty se systémy Android a Chrome OS. V případě Dellu nelze předpokládat vývoj vlastní konzole konkurující Xboxu. Výrobce spíše bude chtít u některé z nadcházejících novinek použít speciální technologie, jako je například Kinect, a to nejen na jejich přenosných počítačích.

Každopádně pro Microsoft to není nějak významný obchod, když přihlédneme k protinabídce od společnosti Dell. Ta dokud ve větší míře nepoodhalí své záměry, nezbývá než spekulovat nad tím, co vlastně mají v plánu s tak potřebnými patenty. Softwarové produkty Googlu nakonec mohly dělat dobrou oponu před celým obchodem.

Zdroj: microsoft.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim