reklama

Microsoft a Dell uzavřely patentovou licenční dohodu

Microsoft a Dell uzavřely patentovou licenční dohodu
2014-03-29T12:30:09+02:00
• 29. 3. 2014

Na vzájemném sdílení licencovaných patentů se dohodly americké společnosti Microsoft a Dell, které nově vzniklou spolupráci oznámily široké veřejnosti teprve ve středu. Ani jedna ze stran neuvedla žádné přesnější detaily k uzavřené smlouvě kromě toho, že půjde o sdílení technologii týkajících se Androidu, Chrome OS a Xboxu. Nicméně pár podstatných informací kolem tohoto partnerství přeci jen uniklo.

Microsoft Dell

Zatímco Dell získá od Microsoftu jako protiplnění několik licencí z herní konzole Xbox, naopak Microsoft obdrží poplatky za produkty se systémy Android a Chrome OS. V případě Dellu nelze předpokládat vývoj vlastní konzole konkurující Xboxu. Výrobce spíše bude chtít u některé z nadcházejících novinek použít speciální technologie, jako je například Kinect, a to nejen na jejich přenosných počítačích.

Každopádně pro Microsoft to není nějak významný obchod, když přihlédneme k protinabídce od společnosti Dell. Ta dokud ve větší míře nepoodhalí své záměry, nezbývá než spekulovat nad tím, co vlastně mají v plánu s tak potřebnými patenty. Softwarové produkty Googlu nakonec mohly dělat dobrou oponu před celým obchodem.

Zdroj: microsoft.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim