iPhone 6 – zřejmě zůstane 8MPx fotoaparát

iPhone 6 – zřejmě zůstane 8MPx fotoaparát
2014-03-25T21:03:39+02:00
• 24. 3. 2014
3

Fotoaparát u připravovaného iPhonu 6 pravděpodobně neprojde žádnou významnou změnou. Několik předchozích spekulací naznačovalo, že bychom se mohli dočkat navýšení počtu megapixelů, ale společnost Apple údajně protentokrát zaměřila své plány na zlepšování celkové kvality fotografií a samotného objektivu. Přestože většina konkurenčních výrobců ve velkém zavádí 13MPx fotoaparáty, kalifornský výrobce bude zřejmě opět vybočovat.

Apple iPhone fotoaparát

V zahraničních médiích proběhlo mnoho domněnek, které zmiňovaly 10megapixleový fotoaparát se světelností objektivu f/1,8 nebo například uživatelsky vyměnitelné objektivy, čemuž nelze příkládat velkou pravděpodobnost, jelikož zrovna Apple není výrazným zastáncem neodborných zásahů do vnitřností zařízení. Rovněž se hovořilo i o optické stabilizaci obrazu neboli OIS, k němuž mnoho výrobců již dlouho vzhlíží.

Apple zachováním stejného fotoaparátu by zůstal daleko za konkurenty, jelikož již od modelu 4S známe 8MPx fotoaparát. Nejreálnějším plánem u iPhonu 6 tedy zůstává 8MPx fotoaparát, jehož objektiv dosáhne na světelnost f/1,8. Do konce roku navíc analytici předpovídají, že 13MPx fotoaparáty najdeme u 65 % chytrých telefonů, z nichž jen společnost Sony má 65,7% podíl.

Zdroj: appleinsider.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Pokud rozlišení snímače bude korespondovat s rozlišením objektivu myšleno v počtu čar na milimetr, tak to smysl má. Absence zoomu by tak byla nahrazena možností kvalitního výřezu.

Počet megapixelů je stejně jen marketingový tah, mobily s 50mpx fotoaparátem, jsou nesmysl.

Koukám, že toho není málo co mu zustane po předchodci..Typuji nejmenší prodejní výsledky v historií pokuď nebudou kecat..

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat